Akcjonariusze Infoscan zadecydują 6 września o podwyższeniu kapitału zakładowego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2018, 11:05

Akcjonariusze Infoscan zadecydują 6 września o podwyższeniu kapitału zakładowego

Akcjonariusze firmy telemedycznej Infoscan S.A. zadecydują 6 września o podwyższeniu kapitału zakładowego. Władze spółki wcześniej otrzymały deklaracje ze strony inwestorów do objęcia co najmniej 120 tys. akcji na finansowanie nowych projektów biznesowych. Infoscan przeznaczy pozyskane środki na realizację kontraktu w Azji Płd – Wschodniej oraz wdrożenie nowego modelu sprzedaży na rynku krajowym.

W trakcie NWZA zaplanowanego na 6 września akcjonariusze podejmą uchwałę o kapitale docelowym, który łącznie zakłada wyemitowanie do 390 tys. akcji w ciągu 3 lat. Natomiast obecnie spółka planuje sprzedaż około 120 tys. akcji. Cena emisyjna zostanie ustalona przez zarząd, jednak już z deklaracji inwestorów wynika, że ma być ona zbliżona do ceny rynkowej Infoscanu.

„Decyzja dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego jest pochodną zainteresowania ze strony inwestorów i wysoka oceną z ich strony nowych projektów, które realizujemy. Nie chcemy natomiast istotnie rozwadniać akcjonariatu, dlatego zdecydowaliśmy się na nieduże podwyższenie kapitału, z którego liczymy na pozyskanie ok. miliona złotych. Jednocześnie chcemy zapewnić sobie elastyczność na wypadek pojawiających się innych możliwości biznesowych i potencjalnego skorzystania z kapitału docelowego w dalszej przyszłości w momencie gdy spółka istotnie zwiększy swoją wycenę"

tłumaczy Jacek Gnich, prezes Infoscanu.

Spółka w czerwcu podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż badań na rynkach Azji Płd. – Wschodniej. Pierwszym krajem w tym regionie na którym będą realizowane badania
z wykorzystaniem urządzenia MED Recorder będą Filipiny.

– Obecnie dystrybutor jest na etapie przygotowań od strony formalnej do uruchomienia badań komercyjnych. Nasz partner zdecydowaną większość kosztów bierze na siebie, jednak na nas spoczywa dostarczenie urządzeń. Liczymy, że w najbliższym miesiącu będziemy mogli przeprowadzić tam płatne procedury. Na samym początku będziemy posiłkować się częścią urządzeń na rynek amerykański i europejski, których produkcję zlecaliśmy w marcu. Jednak, żeby zaspokoić zapotrzebowanie w Azji musimy być gotowi na wysłanie większej liczby"

wyjaśnia Jacek Gnich.

Dodatkowo, spółka planuje rozpocząć współpracę z firmą Resmed, wiodącym, światowym producentem urządzeń do terapii bezdechu sennego (CPAP). 8 sierpnia firmy podpisały list intencyjny, odnośnie realizacji wspólnego projektu na rynku polskim. Obecnie Infoscan negocjuje umowę w tej kwestii i pracuje nad nowym modelem sprzedaży badań w kraju.

„Jednocześnie przygotowujemy się do komercjalizacji na naszym największym rynku czyli w USA. Liczymy na szybkie zakończenie procesu certyfikacji w FDA i rozpoczęcie sprzedaży badań w kolejnym kwartale. W zakresie finansowania biznesu za oceanem podtrzymujemy dotychczasowy plan zakładający wykorzystanie instrumentów dłużnych. W ramach prac nad rozpoczęciem działalności podpisaliśmy umowę z jedną z sieci klinik snu na przeprowadzenie badań porównujących MED Recorder do innych funkcjonujących metod diagnostycznych. Wyniki tego badania powinny nam istotnie pomóc w zwiększeniu rozpoznawalności naszego urządzenia w amerykańskiej branży"

ocenia Jacek Gnich.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w 2018 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości