Selvita ma umowę z Mota Engil na budowę Centrum B+R za 55,9 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2018, 10:41

Selvita ma umowę z Mota Engil na budowę Centrum B+R za 55,9 mln zł

Selvita zawarła umowę ze spółką Mota Engil Central Europe na generalne wykonawstwo inwestycji "Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków Selvita S.A.". Wartość wynagrodzenia przysługującego wykonawcy z tytułu realizacji umowy wyniesie 55,9 mln zł netto, podała spółka.

"Zgodnie z umową wykonawca ukończy całość robót w terminie 15 miesięcy od dnia jej zawarcia. Umowa została uznana za znaczącą z uwagi na jej wartość oraz znaczenie dla realizacji strategii rozwoju Grupy Selvita na lata 2017-2021"

czytamy w komunikacie.

Pod koniec maja zarząd Selvity poinformował, że zakłada, iż Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie, będzie gotowe o maksymalnie 6 miesięcy później wobec pierwotnego planu, tj. pod koniec 2019 roku. Wiceprezes Bogusław Sieczkowski informował wówczas, że spółka w ciągu miesiąca ogłosi drugi konkurs na wykonanie CBRIL, ponieważ pierwsze ofertowania znacząco odbiegały od jej oczekiwań cenowych tj. były wyższe nawet o kilkadziesiąt procent wobec założonego budżetu. 

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews), #SLV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości