TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 31,9 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2018, 09:39

TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 31,9 mln zł

TXM Textilmarket, polska sieć dyskontów odzieżowych, poinformował o sfinalizowaniu dokapitalizowania spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Zarząd poinformował także o podpisaniu z bankami finansującymi umów zmieniających, które gwarantują spółce utrzymanie linii kredytowych na kolejne 12 miesięcy.

W ramach emisji przydzielono 4.287.999 nowych akcji serii G oraz 10.500.000 obligacji zamiennych serii A, które będą mogły zostać wykorzystane do konwersji na 10.500.000 akcji serii H. Obligacje i akcje serii G zostały objęte m.in. przez głównych akcjonariuszy TXM – Redan i 21 Concordia. Ponadto, w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w granicach kapitału docelowego, wyemitowano i przydzielono 1.162.001 akcji serii B. Cena emisyjna nowych akcji, jak i obligacji wyniosła 2zł.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zamknąć proces dokapitalizowania TXM. Pozyskane środki umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Poprzez wzmocnienie naszego kapitału obrotowego poprawimy współpracę z naszymi Partnerami handlowymi i zwiększymy moce zakupowe. Oczekujemy, że bezpośrednio przyczyni się to do osiągania lepszych wyników w kolejnych miesiącach"

komentuje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

„To pozytywna wiadomość dla wszystkich akcjonariuszy TXM. Ufamy zarządowi i wierzymy, że jego plan ma szanse na przywrócenie rentowności. Dlatego Fundusz 21 Concordia zdecydował się na dokapitalizowanie spółki"

dodaje Sylwester Urbanek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej TXM, reprezentujący Fundusz.

Po sfinalizowaniu dokapitalizowania spółki, zarząd TXM podpisał z bankami PKO BP oraz ING Bank Śląski umowy zmieniające do umów kredytowych, które gwarantują utrzymanie finansowania na niezmienionym poziomie na okres kolejnych 12 miesięcy.

„Jesteśmy na najlepszej drodze do poprawy dostępności i atrakcyjności oferowanego asortymentu. Utrzymanie finansowania ze strony banków istotnie zwiększa naszą elastyczność po stronie zakupowej. Wierzymy, że kolejne kwartały pokażą solidne postępy i poprawę efektywności naszych działań operacyjnych"

podsumowuje Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM S.A.

O spółce

TXM S.A. jest właścicielem 389 sklepów dyskontowych TXM o łącznej powierzchni 104,1 tys. m2 zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Źródło: spółka, #TXM

Ostatnie wiadomości