Grupa Mercor publikuje wyniki za I kw. 2018/2019 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sie 2018, 08:53

Grupa Mercor publikuje wyniki za I kw. 2018/2019

Grupa Mercor S.A., należąca do grona liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, rozpoczęła nowy rok obrotowy 2018/19 dalszym wzrostem przychodów i istotną poprawą rentowności.

Grupa w I kwartale 2018/19 (1.04 - 30.06.2018) odnotowała 8-proc. wzrost przychodów do 82,5 mln zł oraz dwucyfrowe wzrosty zyskowności na wszystkich poziomach. EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 58% i 88% w porównaniu do I kwartału poprzedniego roku obrotowego, a zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 5,1 mln zł, co oznacza 73-proc. wzrost r/r. Zysk uwzględniający działalność zaniechaną wyniósł 4,8 mln zł i wzrósł r/r o 78%.

Na istotny wzrost rentowności grupy w I kwartale 2018/19 wpłynęły głównie jednorazowe czynniki, takie jak: struktura sprzedaży produktów o wyższych marżach, szczególnie w węgierskiej i rosyjskiej spółce; realizowane usługi budowlane w Mercor S.A., a także przesunięcie części projektów z ostatniego kwartału poprzedniego roku w węgierskiej spółce Dunamenti Tuzvedelem.

Wartość zamówień pozyskanych w I kwartale roku 2018/19 wyniosła 98,4 mln zł, co oznacza wzrost o 22% r/r.

„W I kwartale roku 2018/19 wypracowaliśmy rekordowo wysoki poziom zysku netto i bardzo dobre marże. Istotny wpływ na taki wynik miało kilka, głównie jednorazowych czynników, w tym mix produktowy o wyższych marżach. Ponadto stopniowo w naszej sprzedaży rośnie znaczenie nowości produktowych, które nadal będą rozwijane. Regularnie pracujemy także na zwiększaniem efektywności grupy, optymalizując koszty produkcji. Nowe, innowacyjne produkty i rozwiązania dają nam ogromne możliwości wzmacniania obecności na rynkach eksportowych i w Polsce"

mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor S.A.

O spółce

Mercor S.A. z siedzibą w Gdańsku jest obecny na rynku od 30 lat. Tworzy grupę kapitałową, która na europejskim rynku należy do grona liderów. W Polsce jest wiodącym podmiotem działającym w tej branży. Grupa Mercor posiada 8 spółek zależnych na europejskich rynkach (Polska, Rosja, Ukraina, Hiszpania, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia) i 8 zakładów produkcyjnych. Ponad połowę sprzedaży realizuje za granicą, a jej produkty znajdują zastosowanie w ponad 40 krajach na świecie, głównie w Europie, Azji czy na Bliskim Wschodzie.

Od lipca 2007 roku akcje „MERCOR” S.A. są notowane na GPW.

Źródło: #MCR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości