Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 sie 2018, 08:53

Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej, podała spółka.

„Na obecnym etapie rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności pozyskanie inwestora dla całej grupy kapitałowej lub jednego z obszarów jej działalności, zawarcie partnerstwa lub aliansu strategicznego, zmiana struktury emitenta lub dokonanie transakcji o innej strukturze. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej emitenta z poszanowaniem interesu wszystkich akcjonariuszy"

czytamy w komunikacie.

Zarząd emitenta dokonał wyboru doradców do przeprowadzenia wybranego zakresu przeglądu opcji strategicznych: Bank Zachodni WBK jako doradca transakcyjny, kancelaria Wardyński i Wspólnicy Spółka Komandytowa jako doradca prawny.

„Powołanie doradców ma na celu zapewnienie emitentowi wsparcia w procesie rzetelnego przeglądu wszystkich opcji strategicznych, mając na uwadze interes spółki oraz wszystkich akcjonariuszy spółki. Jednocześnie zarząd spółki informuje, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości"

czytamy dalej.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews), #MCR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości