Grupa Master Pharm w pierwszym półroczu zwiększa przychody o 25%, a zysk netto o 112% rdr | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sie 2018, 09:05

Grupa Master Pharm w pierwszym półroczu zwiększa przychody o 25%, a zysk netto o 112% rdr

Producent suplementów diety oszacował dane finansowe za I półrocze 2018 r., po raz kolejny osiągając wzrost sprzedaży oraz zapowiadaną poprawę rentowności.

W pierwszej połowie bieżącego roku grupa Master Pharm kontynuowała wzrost przychodów i wyników, który był przede wszystkim rezultatem zwiększenia portfela zamówień, zamówień składanych przez nowych klientów oraz wyższych przychodów generowanych przez największego klienta. Drugim czynnikiem pozytywnie wpływającym na wynik tak grupy jak i emitenta przy rosnących przychodach jest wyhamowanie dynamiki wzrostu kosztów. Koszty działalności na poziomie skonsolidowanym w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosły 26,53 mln zł tj. wzrosły o niespełna 17% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r. w którym wynosiły 22,8 mln zł.

„Osiągane w ostatnich kwartałach wzrosty przychodów są możliwe dzięki inwestycjom jakie poczyniliśmy w ubiegłym roku, dodatkowo w pierwszej połowie roku, zgodnie z przewidywaniami, ograniczyliśmy wzrost kosztów, co pozwoliło nam po raz kolejny poprawić marże osiągane zarówno na poziomie operacyjnym jak i zysku netto. Odnotowane wyniki są realizacją naszych planów, które komunikowaliśmy inwestorom w ubiegłych kwartałach, potwierdzają też przyjętą strategię rozwoju grupy"

powiedział Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na wyniki jednostkowe była wypłata dywidendy w kwocie 2,4 mln zł przez GBL Grokam dla spółki matki. Wypłata wewnątrz grupy nie miała wpływu na wyniki skonsolidowane.

Przedstawione dane finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki opublikowane ostatecznie w raporcie za pierwsze półrocze 2018 r. 6 września 2018 r. mogą w ograniczonym stopniu odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości -zastrzega spółka w raporcie.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności grupy kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #MPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości