Mercor na obecnym etapie preferuje inwestora branżowego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sie 2018, 15:58

Mercor na obecnym etapie preferuje inwestora branżowego

Mercor, w kontekście rozpoczętego przeglądu opcji strategicznych, na obecnym etapie preferuje inwestora branżowego, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Krempeć.

"Rozważamy różne scenariusze, ale na tym etapie preferujemy inwestora branżowego, również umożliwiającego dostęp do nowych rynków"

powiedział Krempeć ISBnews.

Wczoraj Mercor poinformował, że podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej.

Spółka zaznaczała, że na obecnym etapie rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności pozyskanie inwestora dla całej grupy kapitałowej lub jednego z obszarów jej działalności, zawarcie partnerstwa lub aliansu strategicznego, zmiana struktury spółki lub dokonanie transakcji o innej strukturze. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej emitenta z poszanowaniem interesu wszystkich akcjonariuszy, podkreślono.

Zarząd dokonał też wyboru doradców do przeprowadzenia wybranego zakresu przeglądu opcji strategicznych: Bank Zachodni WBK jako doradca transakcyjny, kancelaria Wardyński i Wspólnicy jako doradca prawny.

Mercor zastrzegał też, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews), #MCR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości