GLG Pharma zakończyła I etap badań dot. poszukiwania dawek DRF | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2018, 08:47

GLG Pharma zakończyła I etap badań dot. poszukiwania dawek DRF

GLG Pharma otrzymała raport za częściowy za etap I prac, który obejmował badanie poszukiwania dawek - DRF (Dose Range Finding) przygotowany przez Instytut Przemysłu Organicznego z siedzibą w Warszawie, podała spółka.

"Zgodnie z treścią otrzymanego raportu, prace wykonane przez Instytut w ramach realizacji etapu I przebiegły zgodnie z założonym planem badań. Etap I prac obejmował badanie poszukiwania dawek - DRF (Dose Range Finding). W ramach realizacji tego etapu przeprowadzono badania polegające na powtarzalnym 7-dniowym podawaniu szczurom doustnie i dootrzewnowo szeregu dawek cząsteczki GLG-805, co pozwoliło na ustalenie zakresu stosowania dawek badanej cząsteczki"

czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki ocenił prace objęte raportem częściowym jako wykonane zgodnie z warunkami umowy, a także zgodnie z założeniami projektu rozwoju terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi (TNBC), podano także. 

GLG Pharma S.A. jest polską spółką zależną od amerykańskiej firmy GLG Pharma LLC, zajmującą się rozwojem zaawansowanych terapii onkologicznych. Firma posiada światową licencję na opracowanie i wprowadzenie na rynek farmaceutyków opartych o białka STAT3. Inhibitory STAT3 uważane są obecnie za jedną z najbardziej obiecujących technologii w leczeniu wielu nowotworów oraz innych chorób hiperproliferacyjnych. Technologia GLG Pharma jest chroniona przez sześć amerykańskich patentów oraz dwa międzynarodowe. Od 2015 r. GLG Pharma S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews), #GLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości