Master Pharm publikuje wyniki za I pół. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2018, 09:00

Master Pharm publikuje wyniki za I pół. 2018 r.

Łódzki producent suplementów diety potwierdził wcześniejsze szacunki, wykazując o 25% wyższą sprzedaż i 110% wzrost zysku netto wobec analogicznego okresu przed rokiem.

Rekordowa sprzedaż usług produkcji kontraktowej

Wzrost przychodów Master Pharm S.A. był rezultatem zwiększenia portfela zamówień i obsługi rekordowej liczby klientów produkcji kontraktowej suplementów diety, a także wyższych przychodów generowanych przez największego klienta. Wolumen zrealizowanych w I półroczu zamówień okazał się rekordowy w historii spółki.

„I półrocze było dla Master Pharm bardzo dobrym okresem, choć należy zaznaczyć, że na część tak dynamicznego wzrostu sprzedaży wpłynęła realizacja zamówień jeszcze z końca ubiegłego roku. Niemniej, zgodnie z założeniami rośniemy i skutecznie realizujemy przyjętą strategię. Doświadczenie pokazuje, że największą sprzedaż realizujemy w III i w szczególności IV kw., dlatego oczekujemy równie dobrego zamknięcia roku"

wyjaśnił Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Rozwój sprzedaży i oferty własnych produktów

Dobry okres odnotowała wchodząca w skład Grupy Master Pharm spółka Avet Pharma, zajmująca się sprzedażą suplementów diety pod marką własną. Jej przychody w I półroczu wzrosły o 23% rdr, m. in. dzięki dobrej sprzedaży produktów jak Morwa Biała PLUS, Młody Jęczmień Forte Slim, Inerbiotyk czy Magnez B6. W analizowanym okresie spółka wprowadziła na rynek 7 nowych suplementów i jej portfolio obejmuje dziś 64 produkty sprzedawane pod marką Avet Pharma.

„W I półroczu Avet Pharma zwiększyła sprzedaż o 23%. Trzeba jednak zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi spółkę od stycznia nowymi standardami rachunkowości, nastąpiły korekty za ten okres i księgowo podmiot ten osiągnął niższą rdr sprzedaż. Jest to jednak zabieg wyłącznie księgowy. Avet Pharma rozwija się zgodnie z naszymi założeniami, rozbudowuje sieć sprzedaży i bazę odbiorców, kontynuujemy również współpracę z odbiorcami na rynkach zagranicznych, m. in. w Arabii, Nigerii czy na Węgrzech"

komentuje Jacek Franasik.

Grupa stale pracuje nad rozwojem oferty suplementów, kontynuując jednocześnie szereg projektów badawczych. W I półroczu br. Master Pharm otrzymał na ich realizację blisko 1,2 mln zł z funduszy UE. Prowadzone obecnie badania dotyczą m. in. opracowania technologii chelatowania żelaza i magnezu, a także prac nad innowacyjnym produktem dla kobiet INNOWAG.

W planach dalsze wzrosty

W perspektywie najbliższych kwartałów, Grupa Master Pharm będzie kontynuować podjęte kierunki rozwoju, skupione na dalszym wzroście bazy klientów produkcji kontraktowej oraz wolumenów zamówień, jak i rozwoju marki własnej. Zarząd pozostaje również otwarty na potencjalne akwizycje przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej, w celu poszerzenia zdolności wytwórczych Grupy o produkty lecznicze OTC lub określone portfolio marek suplementowych lub farmaceutycznych.

18 lipca Master Pharm S.A. wypłaciła dywidendę w wysokości 0,26 zł za akcję.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Źródło: spółka, #MPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości