Celon Pharma może rozpocząć II fazę klin. badania leku opartego na Esketaminie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2018, 12:42

Celon Pharma może rozpocząć II fazę klin. badania leku opartego na Esketaminie

Celon Pharma otrzymał zgodę na rozpoczęcie II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na Esketaminie u pacjentów z depresją dwubiegunową, podała spółka. 

"W nawiązaniu do raportu bieżącego 23/2018 dotyczącego złożenia wniosku do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o udzielenie zgody na rozpoczęcie kolejnego etapu II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na Esketaminie u pacjentów z depresją dwubiegunową, zarząd Celon Pharma S.A. informuje, że w dniu 11 września 2018 r. otrzymał pozytywną decyzję regulatora w tej sprawie"

czytamy w komunikacie. 

Spółka oczekuje, że badanie potrwa około 12 miesięcy. 

II faza badania klinicznego obejmie podanie leku w różnych dawkach pacjentom z depresją lekooporną dwubiegunową, a jej celem jest ustalenie efektywności, właściwości farmakokinetycznych, profilu bezpieczeństwa Esketaminy w podaniu inhalacyjnym, przypomniano. 

Spółka podała wcześniej, że w ramach wszystkich trzech faz badań klinicznych nad lekiem opartym na Esketaminie, zamierza przeprowadzić badania z udziałem łącznie ok. 1 000 pacjentów. Badanie kliniczne II fazy we wskazaniu depresji lekoopornej dwubiegunowej będzie prowadzone w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, na grupie ok. 90 pacjentów. 

Całość drugiej fazy programu klinicznego leku opartego na Esketaminie, zgodnie ze strategią spółki, obejmie podanie leku w różnych dawkach pacjentom z depresją lekooporną jednobiegunową oraz dwubiegunową. 

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

(ISBnews), #CLN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości