Grupa Lubawa publikuje szacunkowe wyniki za I pół. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 wrz 2018, 16:37

Grupa Lubawa publikuje szacunkowe wyniki za I pół. 2018 r.

Grupa Lubawa przedstawiła szacunkowe wyniki za I półrocze 2018 r., wykazując wzrost skonsolidowanych przychodów o 7% rdr oraz zysku netto o 40% rdr.

W I półroczu br. Grupa odnotowała poprawę sprzedaży o 7,1%. Jest to rezultat przede wszystkim wyższych przychodów w segmencie Tkanin, za który odpowiada spółka zależna Miranda.

„Duży wpływ na poprawę miał dobry początek roku w wykonaniu segmentu tkanin. Miranda wykazała lepszą strukturę sprzedaży, niż przed rokiem, i osiągnęła wyższe przychody"

skomentował Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Jednostkowy wzrost sprzedaży o 4% odnotowała Lubawa S.A., producent sprzętu dla służb mundurowych i podmiot dominujący w Grupie.

„I półrocze dla Lubawy jest zazwyczaj słabszym okresem, w którym Spółka notuje niższe przychody i poziomy rentowności. Z uwagi na specyfikę branży, kumulacja zamówień przypada na II połowę roku, kiedy różnego rodzaju służby mundurowe uruchamiają postępowania przetargowe"

wyjaśnia Marcin Kubica.

Przedstawione wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki, które zostaną opublikowane w raporcie półrocznym 20 września br. mogą w ograniczonym stopniu odbiegać od prezentowanych wielkości.

O Grupie Lubawa

Grupa Kapitałowa Lubawa to koncern produkcyjno-usługowy, obejmujący dynamicznie rozwijające się spółki, wśród których podmiotem dominującym jest notowana na GPW Lubawa S.A. Główną osią działalności Grupy jest wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż tkanin i dzianin oferowanych klientom publicznym oraz biznesowym. Sprzedaż wyrobów i usług realizowana jest na każdym etapie procesu obróbki - od surowego materiału po zaawansowany technologicznie produkt finalny.

Źródło: spółka, #LBW

Ostatnie wiadomości