KGHM został włączony do indeksu FTSE4Good Index Series | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 wrz 2018, 12:23

KGHM został włączony do indeksu FTSE4Good Index Series

KGHM Polska Miedź został włączony do indeksu FTSE4Good Index Series, utworzonego przez FTSE Russell, podała spółka. 

"Status uczestnika FTSE4Good poprzedziła analiza dokonań spółki w zakresie raportowanych działań środowiskowych, społecznych i korporacyjnych, przeprowadzona w czerwcu 2018 roku"

czytamy w komunikacie.

"Przynależność do FTSE4Good Index Series jest dla KGHM potwierdzeniem najwyższych standardów stosowanych na co dzień w działalności biznesowej spółki. Kluczowe znaczenie mają dla nas: przejrzystość w zarządzaniu relacjami z interesariuszami Polskiej Miedzi, ochrona praw człowieka, a także odpowiedzialne zarządzanie łańcuchem dostaw"

skomentował prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

FTSE4Good zaprojektowano w celu monitorowania notowań spółek reprezentujących najwyższe standardy i praktyki ESG, tj. ochrony środowiska (E - ang. environmental), społecznej odpowiedzialności (S - ang. social responsibility) i ładu korporacyjnego (G - ang. corporate governance). Rewizje indeksów dokonywane przez FTSE Russell opierają się na działalności i osiągnięciach podmiotów w takich obszarach jak ład korporacyjny, zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy, działania antykorupcyjne czy wpływ na środowisko.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews), #KGH

Ostatnie wiadomości