Tar Heel Capital nabył akcje Cherrypick Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 wrz 2018, 15:41

Tar Heel Capital nabył akcje Cherrypick Games

Zarząd Cherrypick Games otrzymał zawiadomienie od Tar Heel Capital Globalnej Innowacji Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzanego przez AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, że w wyniku transakcji zawartej poza rynkiem regulowanym w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, fundusz nabył 27 tys. akcji spółki Cherrypick Games, w wyniku czego zwiększyła się ogólna liczba głosów posiadanych przez fundusz na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Przed dokonaniem transakcji fundusz posiadał bezpośrednio 52 913 akcji spółki, co stanowi 4,16 proc. kapitału zakładowego Cherrypick Games. Na dzień zawiadomienia fundusz posiada bezpośrednio 84 647 akcji spółki, co stanowi 6,66 proc. kapitału zakładowego Cherrypick Games.

„Obecność kolejnego funduszu w akcjonariacie naszej spółki jest dowodem zaufania od inwestorów i potwierdzeniem, że przyjęta przez nas strategia jest słuszna. Cieszymy się, że skala naszego biznesu jest zauważalna. Będziemy dalej dynamicznie się rozwijać – w niedalekiej przyszłości mamy plany debiutu na głównym parkiecie. Przed nami najważniejsza premiera tego roku – My Beaty Spa&Stories. Jestem przekonany, że podjęte działania jeszcze bardziej uwiarygodnią naszą spółkę w oczach inwestorów"

informuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Zarządzającym funduszem jest Rafał Dobrowolski.

O Cherrypick Games

Cherrypick Games – spółka notowana na NewConnect, do końca roku planuje przenosiny na GPW. Firma zostało założone przez zespół weteranów branży z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX. Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital, Touchdown Hero i Auctioneer. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.

O Tar Heel Capital

Tar Heel Capital od ponad 20 lat zarządza inwestycjami na rynkach kapitałowych. W jego skład wchodzą trzy fundusze: Tar Heel Capital Private Equity, Tar Heel Capital Globalnej Innowacji oraz The Hell Capital Pathfinder. Tar Heel Capital, inwestując środki własne i powierzone przez wąskie grono zewnętrznych inwestorów, szuka spółek o ponadprzeciętnym potencjale wzrostu. Politykę inwestycyjną realizuje poprzez partnerstwo z przedsiębiorcami, wspólnikami i menedżerami, których talent pozwala firmom osiągać ambitne cele. Swoim inwestorom oferuje jasne zasady współpracy i zaangażowanie wykwalifikowanego zespołu, który jest także największym udziałowcem funduszy. Funduszem zarządza Rafał Dobrowolski. 

Źródło: spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości