Amerykańska grupa ds. zwalczania przestępczości kupiła platformę DataWalk | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2018, 12:13

Amerykańska grupa ds. zwalczania przestępczości kupiła platformę DataWalk

Platforma DataWalk została zakupiona przez The Northern Virginia Gang Task Force (NVGTF), grupę specjalną ds. zwalczania zorganizowanej przestępczości. W ubiegłym tygodniu DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, rozpoczęła współpracę z NVGTF. 

Głównym celem NVGTF jest rozpracowanie gangu MS-13, który liczy od  8 do 10 tysięcy członków w Stanach Zjednoczonych oraz od 30 do 50 tysięcy członków i osób z nim powiązanych na świecie. DataWalk połączy wszystkie informacje związane w jakikolwiek sposób z działaniami gangu i udostępni je w jednym repozytorium specjalistom z 14 różnych wydziałów NVGTF, podano w komunikacie.

"DataWalk dostarcza funkcjonalności, które są krytyczne z punktu widzenia naszej agencji. Platforma otworzy przed naszym zespołem zupełnie nowe możliwości analityczne, przez co zwiększy skuteczność, wydajność i zdolność do wypełnienia naszej misji, czyli do uprzykrzenia gangsterom życia tak bardzo, aby ich działalność była niemożliwa" - powiedział dyrektor NVGTF Jay Lanham, cytowany w materiale.

DataWalk skutecznie buduje swoją pozycję na amerykańskim rynku analityki śledczej, platforma jest już rozpoznawana wśród uczestników najważniejszych eventów branżowych i członków profesjonalnych organizacji. Unikatowe rozwiązania technologiczne, na które polska spółka ma już trzy patenty, sprawiają, że podmioty takie jak NVGTF mogą efektywnie łączyć i analizować dane w sposób dotychczas trudny do osiągnięcia, podano również.

"Współpraca z NVGTF to dla nas przyczółek na wielomiliardowym, globalnym rynku analityki inwestygacyjnej. Nasze doświadczenia z polskiego rynku pokazują, że najtrudniej o pierwsze wdrożenie, bo zaledwie ok. 2,5% populacji potencjalnych klientów to innowatorzy, którzy decydują się na współpracę bez referencji. W Stanach ten krok już za nami" - podsumował prezes DataWalk Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie. 

DataWalk (dawniej PiLab) zajmuje się architekturą danych informatycznych w przedsiębiorstwach. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews), #DAT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości