Fat Dog Games - pierwsze premiery na rynkach azjatyckich | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 wrz 2018, 16:45

Fat Dog Games - pierwsze premiery na rynkach azjatyckich

Polski wydawca gier niezależnych, Fat Dog Games rozpoczął sprzedaż swoich tytułów na rynku chińskim oraz japońskim. Jako pierwsze do dystrybucji na rynku chińskim trafią Dream Alone, The Chronicles of Nyanya, Exorder oraz Motorbike. W Japonii zadebiutuje na Nintendo Switch Japan Dream Alone. Ponadto, Fat Dog Games spotka się z chińskimi inwestorami w ramach ”Online + Offline” Roadshow organizowanymi przez Bank of China oraz Shenzhen Stock Exchange.

Rynek azjatycki jest obecnie najważniejszym celem twórców gier ze względu na gwałtowny wzrost. Wartość sprzedaży na tym rynku osiągnie w tym roku 71,8 miliardów dolarów, co odpowiada 51,8% całej sprzedaży gier na świecie. Obecnie wydawnictwo rozpoczęło sprzedaż na rynku chińskim o wartości sprzedaży ponad 20 miliardów dolarów oraz japońskim o wartości 12 miliardów dolarów.

Fat Dog Games po raz pierwszy pokazał swoje produkcje w styczniu 2017 roku na Taipei Games Show. Następnie kontynuował budowanie relacji w trakcie ChinaJoy w Szanghaju oraz na kolejnej imprezie w Tajpej w 2018 roku.

Dnia 12 października br., Fat Dog Games zaprezentuje się w ramach ”Online + Offline” Roadshow organizowanymi przez Bank of China oraz Shenzhen Stock Exchange. Fat Dog Games otrzymało w ramach eventu dostęp do narzędzia V-Next udostępnionego tylko kilku firmom z Polski, które ma za zadanie pomagać w kontaktach z inwestorami z Chin.

Efektem tych starań jest uruchomienie sprzedaży gier Dream Alone, The Chronicles of Nyanya, Exorder i Motorbike Garage Mechanic Simulator na chińskiej platformie Sonkwo oraz Dream Alone w japońskiej dystrybucji na konsolę Nintendo Switch przy współpracy z lokalnym partnerem Worker Bee. Sonkwo jest wymieniane jako jedna z dwóch najważniejszych (obok Tencent) platform dystrybucji na tym rynku przez raport “CHIŃSKI RYNEK GIER Raport nt możliwości ekspansji polskich producentów gier na chiński rynek gamingowy” stworzony przez Instytut Polski - Wydział Kultury Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie.

Firma Worker Bee, z siedzibą w Tokio, powstała w 2003 roku to kluczowy partner Fat Dog Games na rynku japońskim. Worker Bee wydało z sukcesami takie tytuły jak m.in.Badland, R-TYPE, Lost In Harmony, Knights of Pen and Paper.

Celem Fat Dog Games S.A. jest dystrybucja wszystkich gier z portfela na tych rynkach oraz uczynienie z nich głównych kanałów przychodu firmy.

Fat Dog Games dotychczas wydało 7 gier na platformie PC oraz pierwszą produkcję na platformie Nintendo Switch. Najbliższe premiery to Dream Alone w japońskiej dystrybucji Nintendo Switch oraz Exorder na Nintendo Switch w Europie, Amerykach i Australii. Do końca tego roku firma wyda jeszcze 5 produkcji na konsoli Nintendo Switch, dwie na Xbox One oraz 5 na PC. Na pierwszy kwartał przyszłego roku zaplanowano 7 premier na konsoli Nintendo Switch, 9 na konsoli Xbox One oraz 5 na PC. Spółka notowana jest na NewConnect. 

Źródło: Spółka, #FDG

Ostatnie wiadomości