Kruk podpisał umowę nabycia portfeli w Polsce o łącznej wartości nom. 488 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 wrz 2018, 09:26

Kruk podpisał umowę nabycia portfeli w Polsce o łącznej wartości nom. 488 mln zł

Prokura NS FIZ, jednostka zależna Kruka, podpisała z  jednym z największych banków w Polsce umowę nabycia portfeli wierzytelności detalicznych niezabezpieczonych o wartości nominalnej ok. 274 mln zł oraz portfela niezabezpieczonych wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw o wartości ok. 214 mln zł, podał Kruk. 

"Przeniesienie własności wierzytelności objętych umowami na nabywcę nastąpi z dniem ich zawarcia, pod warunkiem zapłaty ceny na warunkach określonych w umowach. Pozostałe warunki umów nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach" - czytamy w komunikacie. 

Kruk poinformował pod koniec sierpnia, że Prokura NS FIZ wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności detalicznych niezabezpieczonych o wartości nominalnej ok. 274 mln zł oraz portfela zabezpieczonych wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw o wartości nominalnej ok. 214 mln zł od "jednego z największych banków w Polsce".  

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews) #KRU

Ostatnie wiadomości