Infoscan wprowadza w Polsce nową usługę telemedyczną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 paź 2018, 12:23

Infoscan wprowadza w Polsce nową usługę telemedyczną

Firma telemedyczna Infoscan S.A. tworzy spółkę zależną, w której będzie prowadzony podmiot leczniczy specjalizujący się w diagnostyce zaburzeń oddychania podczas snu. Władze giełdowej firmy liczą na współpracę z sieciami klinik oraz producentami sprzętu do terapii bezdechu sennego. Dużą uwagę Infoscan poświeci również stomatologom. Spółka zawarła już list intencyjny z pierwszą kliniką stomatologiczną Dentalux.

Spółka zależna po wpisaniu do odpowiedniego rejestru będzie pełniła w Grupie Infoscan rolę podmiotu leczniczego. Decyzja o realizacji tego projektu jest podyktowania planem rozszerzenia usług Infoscan. Obecnie Infoscan dostarcza jedynie techniczny raport z badania bezdechu sennego. Po zmianie, Grupa będzie oferowała pełny opis medyczny z konkretnymi rozwiązaniami terapeutycznymi. Nowy model ma ułatwić współpracę z klinikami medycznymi oraz producentami sprzętu do terapii. W tym zakresie spółka podpisała już dwa listy intencyjne z firmą ResMed Polska i kliniką Dentalux. Pierwszy z partnerów Infoscanu wchodzi w skład grupy kapitałowej ResMed Inc, globalnego producenta wyrobów medycznych do terapii zaburzeń oddychania podczas snu. Wspólnie firmy mają zaproponować pacjentom cierpiącym na bezdech senny możliwość skorzystania z pełnej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej w prosty i łatwy sposób.

Z kolei Dentalux zajmuje się świadczeniem usług stomatologicznych. Dentyści coraz częściej interesują się leczeniem bezdechu sennego u swoich pacjentów m.in. ze względu na takie przypadłości jak bruksizm, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, ubytki nie próchnicowe oraz przyszyjkowe.

„Dentalux i ResMed to nie jedyne podmioty z którymi planujemy podjąć współpracę na rynku polskim. Rozmawiamy również z dużymi sieciami klinik medycznych. Zmiana podejścia do naszej usługi, sprawia, że badanie MED Recorderem staje się bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla lekarzy. Infoscan będzie dostarczał partnerom w pełni zdiagnozowanego pacjenta, gotowego do podjęcia terapii. Jesteśmy przekonani, że nowy model działania stosunkowo szybko przełoży się na wypracowanie znaczącego strumienia przychodów na rynku polskim"

zapowiada Jacek Gnich, prezes Infoscan.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w pierwszej połowie 2019 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości