Newag zakończył przegląd opcji strategicznych prowadzony z PFR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2018, 16:25

Newag zakończył przegląd opcji strategicznych prowadzony z PFR

Newag zdecydował o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych związanych z potencjalnymi procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie, prowadzonego przy udziale Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) działającego w imieniu własnym lub Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych, podał Newag. 

"Decyzja spółki podyktowana jest brakiem sformułowania możliwych kierunków współpracy strategicznej w zakresie projektu, a w szczególności sprecyzowania parametrów rozważanego projektu, w tym udostępnienia dokumentacji umożliwiającej jego ocenę do dnia publikacji niniejszego raportu"

czytamy w komunikacie.

Do dnia publikacji raportu nie uzgodniono szczegółowych rozważanych parametrów projektu, w tym potencjalnego harmonogramu negocjacji zmierzających do jego realizacji.

"W związku z powyższym zarząd emitenta uznał, iż istnieje niskie prawdopodobieństwo realizacji projektu na tym etapie, wobec czego postanowił zakończyć rozmowy z PFR w zakresie możliwych scenariuszy konsolidacji rynku taboru kolejowego"

czytamy dalej.

Zarząd nie wyklucza jednak rozważania powyższych opcji w przyszłości, podano także.

W listopadzie 2017 r. Newag podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych spółki związanych z procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie. W ramach przeglądu zakładał prowadzenie rozmów z PFR.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

(ISBnews), #NWG

Ostatnie wiadomości