Amerykańska agencja antynarkotykowa LMA HIDTA wybrała DataWalk jako narzędzie do analizy danych i łapania przestępców | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 paź 2018, 10:31

Amerykańska agencja antynarkotykowa LMA HIDTA wybrała DataWalk jako narzędzie do analizy danych i łapania przestępców

Amerykańska spółka zależna DataWalk podpisała memorandum z Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area (LMA HIDTA), kluczową instytucją bezpieczeństwa publicznego działającą w kilku stanach USA, zajmującą się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Na bazie podpisanej umowy platforma DataWalk będzie wykorzystywana do zbierania i analizowania informacji, które mogą przyczynić się do rozbicia grup przestępczych zajmujących się przemytem i handlem narkotykami w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware. To już drugi amerykański podmiot w ciągu niespełna 2 tygodni, który podpisał umowę z DataWalk.

„Podpisanie memorandum, to milowy krok w naszym rozwoju. LMA HIDTA, to już druga po Northern Virginia Gang Task Force, amerykańska agencja, która zdecydowała się na wykorzystanie systemu DataWalk w celu ścigania przestępców. Na tym etapie rozwoju, kluczowe jest dla nas zbieranie doświadczeń i pozyskanie referencji od tak prestiżowych partnerów na wymagającym, amerykańskim rynku. To przyniesie wymierne profity w przyszłości"

mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk.

HIDTA będzie wykorzystywać system DataWalk do zwiększenia możliwości pozyskiwania i współdzielenia informacji zbieranych w toku prowadzonych śledztw przez wiele podmiotów – agencji bezpieczeństwa i operacji antynarkotykowych. Rozwiązanie spółki otworzy przed amerykańską instytucją nowe możliwości analityczne łączenia informacji z różnych źródeł i wykrywania powiązań pomiędzy osobami zaangażowanymi w przestępstwa.

„DataWalk jest rewolucyjnym rozwiązaniem dającym naszej organizacji nowe możliwości wymiany informacji, analizy skomplikowanych powiązań w danych i szybkiego identyfikowania działalności przestępczej. System umożliwia udostępnianie informacji i współpracę pomiędzy różnymi agencjami i podmiotami zajmującymi się bezpieczeństwem, a przez to wykrywanie i rozwiązywanie poszczególnych spraw"

powiedział Jeremiah Daley, dyrektor wykonawczy Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area.

„Kontynuujemy naszą ekspansję w segmencie analityki dla amerykańskich instytucji zajmujących się bezpieczeństwem. Rządowe agencje dostrzegają unikalne możliwości DataWalk jako systemu skupiającego w jednym miejscu wszystkie posiadane przez nie informacje i zapewniającego zaawansowane możliwości analityczne"

powiedział Gabe Gotthard, prezes DataWalk Inc.

Zawarte memorandum przybliża DataWalk do zakończenia drugiego etapu rozwoju spółki. Jego zwieńczeniem będzie trzecia umowa w USA oraz przeprowadzenie oferty publicznej akcji, która jest przygotowywana.

„Priorytetem kolejnej fazy, będzie rozszerzenie liczby światowej klasy referencji, głównie na bazie klientów w USA, do kilkunastu podmiotów"

mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk.

O DataWalk

DataWalk S.A. (dawniej PiLab S.A.) to polska firma technologiczna notowany na rynku NewConnect, rozwijająca platformę analityczną DataWalk na bazie własnej technologii, która pozwala łączyć duże, rozproszone zbiory i bazy danych. Znaczącą przewagą technologiczną platformy DataWalk jest łatwa i szybka implementacja liczona w dniach, która eliminuje dotychczasową nieefektywność wdrożeń w sektorze dużych organizacji i umożliwia budowanie zaawansowanych środowisk analitycznych o rząd wielkości szybciej i wielokrotnie taniej.

Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w służbach, sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania przestępstw i nadużyć  czy do przeciwdziałania praniu pieniędzy – spółka komunikowała m.in. o wdrożeniach w sektorze ubezpieczeniowym (Grupa Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja), czy sektorze rządowym (Ministerstwo Finansów RP).

DataWalk posiada w 100% zależną spółkę w Stanach Zjednoczonych działającą pod nazwą DataWalk Inc., a w zespole znaleźli się m.in. współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs. Celem spółki jest budowa pierwszego polskiego, a zarazem globalnego produktu informatycznego, zaprojektowanego w celu spełnienia specyficznych wymagań największych organizacji (tzw. Enterprise IT).

O Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area

Celem Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area jest ograniczenie przestępczości związanej z narkotykami w Filadelfii i terenach przyległych poprzez umożliwianie współpracy różnych służb na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym. Jednym z elementów działań jest zbieranie, analiza i udostępnianie informacji zbieranych w trakcie prowadzonych operacji. Podmioty współdziałające w ramach LMA HIDTA to m.in. FBI, Departament Sprawiedliwości, Departament Bezpieczeństwa Krajowego, filadelfijska policja.

Źródło: spółka, #DAT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości