Nestmedic zoptymalizował strukturę organizacyjną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 paź 2018, 15:53

Nestmedic zoptymalizował strukturę organizacyjną

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna wprowadziła nowy model kosztowy, który pozwoli bardziej efektywnie przeprowadzić komercjalizację systemu Pregnabit w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Dzięki wdrożonym działaniom wydatki operacyjne mogą zmniejszyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od pozycji kosztowej.

Jednym z elementów reorganizacji jest bardziej efektywny model kosztowy struktury zarządczej. Funkcję Członka Zarządu ds. finansowych po odejściu Romualda Harwasa obejmuje Konrad Kowalczuk, których dotychczas odpowiadał za strategię i rozwój. Odtąd wszystkie wymienione obszary będą koordynowane przez jedną osobę. W efekcie Zarząd będzie reprezentowany przez Patrycję Wizińską – Sochę – Prezesa i głównego akcjonariusza spółki oraz Konrada Kowalczuka, Członka Zarządu Spółki

Dodatkowo, zoptymalizowane zostały koszty związane z wydatkami na marketing, który obecnie skierowany jest w przeważającej mierze do klienta biznesowego. Dzięki wypracowanym oszczędnościom istotnie zwiększy się efektywność struktury Nestmedic, co pozwoli na skuteczniejszą komercjalizację systemu Pregnabit.

„Obecnie prowadzimy intensywne działania w zakresie przygotowań do sprzedaży na pierwszym zagranicznym rynku oraz zwiększenia wolumenu badań na  rynku polskim. Rozwijając się na obu kierunkach musimy jednocześnie pamiętać o maksymalnej efektywności naszych działaniach zarówno pod kątem operacyjnym jak i kosztowym. Dlatego zdecydowaliśmy się na szereg zmian w naszym modelu, które zaowocują istotnymi oszczędnościami już  w czwartym kwartale"

tłumaczy Konrad Kowalczuk, członek zarządu Nestmedic.

O spółce

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelnie i bezpiecznie pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy
i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth oraz konkursy Soczewki Focusa w kategorii Medycyna.

Źródło: spółka, #NST

Ostatnie wiadomości