Qumak złożył wniosek o postępowanie restrukturyzac., kontynuuje przegląd opcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 paź 2018, 08:44

Qumak złożył wniosek o postępowanie restrukturyzac., kontynuuje przegląd opcji

Qumak złożył wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego, podała spółka.

"Zarząd Qumak informuje, że w dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, Wydziału X Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych został złożony wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne"

czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że nadal prowadzi przegląd opcji strategicznych.

Jak wcześniej informowała spółka, podjęta decyzja podyktowana jest potrzebą ochrony praw i interesów spółki, jej pracowników, akcjonariuszy, a także kontrahentów spółki. Przegląd opcji strategicznych ma na celu pozyskanie inwestora strategicznego zainteresowanego objęciem kontrolnego pakietu akcji spółki oraz jej dalszym funkcjonowaniem i rozwojem, wyjaśniono wcześniej.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews), #QMK

Ostatnie wiadomości