Pełny sukces skupu akcji własnych Amica | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 paź 2018, 11:30

Pełny sukces skupu akcji własnych Amica

Największy polski producent dużego AGD przeznaczył 30 mln PLN na skup 250 tys. akcji. W odpowiedzi na ofertę Spółki akcjonariusze złożyli 183 oferty sprzedaży akcji, opiewające łącznie na niecałe 1,3 mln walorów. W rezultacie proporcjonalna średnia stopa redukcji zleceń to 80,58%. Formalne zawarcie transakcji oraz ich rozliczenie nastąpi 18 października br. 

„Wykorzystaliśmy sytuację na rynku kapitałowym, aby przy założonych parametrach nabyć akcje, potrzebne do wykonania długookresowego programu motywacyjnego. Oferując cenę wyższą niż kurs giełdowy, wyszliśmy także naprzeciw oczekiwaniom akcjonariuszy w zakresie płynności akcji notowanych na GPW"

komentuje Wojciech Kocikowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych w Grupie Amica.

Akcjonariusze mogli odpowiadać na ofertę zakupu akcji własnych Amica S.A. od 1 do 15 października br. w Domu Maklerskim mBanku (szczegóły w raporcie bieżącym nr 34/2018). Nabyte akcje będą przeznaczone do zaoferowania do nabycia wybranym kluczowym pracownikom i współpracownikom spółki w ramach programu motywacyjnego. Jego celem jest wzmocnienie determinacji zespołu Grupy Amica do realizacji ambitnych celów rozwojowych. W perspektywie pięciu lat jest to osiągnięcie ponad 1 mld EUR przychodów przy wzroście rentowności EBITDA do 9%. 

Jednym z filarów wzrostu skali działalności oraz poprawy rentowności jest rozszerzanie portfolio o produkty, na które czekają konsumenci. Tak jest np. z nową linią do zabudowy Amica X-Type, która została bardzo dobrze przyjęta na ważnych targach branżowych IFA w Berlinie oraz Ptak Expo. 

Piekarniki należące do nowej linii wyposażono w Amica BakingPro System™, do którego zaliczyć można m.in. nową konstrukcję komory piekarnika. Dzięki takim funkcjom jak precyzyjna dystrybucja ciepła, stabilna temperatura, szybki nagrzew (150⁰C w 3 minuty), 9 poziomów pieczenia czy pojemność XXL, można przygotować więcej, szybciej, lepiej i wygodniej. W ofercie znalazł się również Steam System™, który pozwala na pieczenie i gotowanie parowe w technologii FullSteam lub SoftSteam. Piekarniki wyposażono także w niezwykle funkcjonalne rozwiązanie OpenUp!, które umożliwia automatyczne otwarcie drzwi piekarnika. Dodatkowo w ramach nowej linii Amica wprowadza do oferty na rynek polski urządzenia, których do tej pory nie miała w portfolio – jak winiarki i szuflady grzejne.

„Są to produkty, które powinny znaleźć uznanie wśród klientów, poszukujących kompleksowej oferty produktów do zabudowy. W naszej ocenie, są to kategorie, które powinny generować znaczne wzrosty sprzedaży w najbliższych latach"

mówi Piotr Skubel, prezes zarządu Amica Handel i Marketing oraz wiceprezes zarządu Grupy Amica.

O Grupie Kapitałowej Amica

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych polskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej ofercie posiada pełną gamę urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się jakością, wyglądem i innowacyjnością. 

Źródło: spółka, #AMC

Ostatnie wiadomości