Prezes AVIA INTERNATIONAL wizytował stacje paliw w Polsce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 paź 2018, 09:01

Prezes AVIA INTERNATIONAL wizytował stacje paliw w Polsce

Christoph Lindenmeyer, Prezes AVIA International, osobiście ocenił efekty rozwoju sieci AVIA w Polsce. Szef Stowarzyszenia przybył na zaproszenie UNIMOT – oficjalnego przedstawiciela marki AVIA w naszym kraju.

Christoph Lindenmeyer - Prezes AVIA International, oraz Mario Tonini – Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia, przebywali w Polsce w dniach 15-16 października br. Goście zwiedzili m.in. port Wiskitki, gdzie pod marką AVIA powstaje jedna z największych w kraju stacji do tankowania pojazdów ciężarowych. Wraz z Adamem Sikorskim, Prezesem UNIMOT S.A. i równocześnie Członkiem Zarządu AVIA International, podsumowali też dotychczasowe prace nad rozwojem marki AVIA w Polsce. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się następnie z dziennikarzami podczas krótkiego spotkania w warszawskim oddziale UNIMOT.

„Stacja w Wiskitkach, która zostanie uruchomiona za kilka tygodni, zrobiła na mnie ogromne wrażenie"

mówił Christoph Lindenmeyer.

„To znakomite miejsce, z pełnym zapleczem transportowym. Widzę, jak znakomicie pracuje zespół AVIA w Polsce i jestem przekonany, że odniesie tu duży sukces"

dodał. 

„Zaprosiliśmy UNIMOT do członkostwa w AVIA International pod koniec 2016 r., a kilka miesięcy później w Polsce powstała pierwsza stacja AVIA"

stwierdził Mario Tonini.

„Teraz jest tu 30 stacji i w planach są następne. To potwierdza, że Spółka doskonale wywiązuje się ze zobowiązań i jest jedną z najprężniejszych firm naszego Stowarzyszenia"

dodał Tonini. 

Na pytanie o siłę AVIA w Europie Prezes Stowarzyszenia odpowiedział, iż marka ta w dużej mierze opiera się na solidnych fundamentach, czyli firmach rodzinnych.

„Kręgosłup AVIA stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa rodzinne. Każda z tych firm jest zbyt mała, żeby samodzielnie zmagać się z wyzwaniami branży paliwowo-energetycznej. Zdecydowanie łatwiej jest je pokonywać w ramach jednej rodziny"

tłumaczył Christoph Lindenmeyer.

A wyzwań w tej branży jest wiele: od kurczącego się rynku oleju napędowego, przez elektromobilność, aż po alternatywne źródła energii.

„W motoryzacji pojawia się wiele nowych technologii, np. technologia wodorowa, ale wątpię żeby objęła w znacznej części samochody osobowe"

mówił Christoph Lindenmeyer.

„Dlatego jestem optymistą jeśli chodzi o silniki spalinowe. Zmagamy się z następstwami afery dieslowej, ale jestem przekonany, że za 20 lat pojazdów z silnikiem diesel będzie jeszcze więcej niż obecnie. AVIA planuje też przyczynić się do zmniejszenia emisji spalin m.in. przez stosowanie specjalnego dodatku do paliw – tlenku azotu"

dodał Lindenmeyer. 

Przedstawiciele AVIA International sporo czasu poświęcili omówieniu planów ekspansji marki AVIA na nowe rynki. Wspomniano o Ukrainie oraz o dużej, białej plamie na mapie Europy, jaką stanowią kraje skandynawskie.

„Na razie rozglądamy się za odpowiednimi partnerami do współpracy w tych krajach, szukamy kandydatów"

wyznał Mario Tonini.

„Rynki zachodnioeuropejskie są przesycone sieciami stacji, np. w Szwajcarii ilość stacji paliw bardzo spada, dlatego szukamy nowych możliwości także poza Europą. Interesują nas kraje, w których nie dominują monopoliści, ale działają prywatni operatorzy"

dodał Tonini. 

Podczas spotkania poruszono też kwestię kart flotowych w polskiej sieci AVIA.

„Bez wątpienia jest to dla naszego zespołu temat priorytetowy"

stwierdził Adam Sikorski.

„Potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy na dopracowanie szczegółów, z pewnością będzie to jednak karta międzynarodowa. Wprowadzimy ją w pierwszej połowie 2019 r."

dodał Sikorski. 

Przypomnijmy, że do 2020 r. UNIMOT planuje uruchomić pod marką AVIA 100 stacji paliw, a na koniec 2023 r. chciałby dysponować siecią 200 stacji.

O spółce

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo, przemysł oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych.

UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które zajmują się produktami petrochemicznymi i energetycznymi. UNIMOT ma prawo sprzedawać takie produkty na polskim rynku pod marką AVIA. Nowoczesne technologie, fachowa wiedza oraz najwyższa jakość produktów pozwalają Spółce dostosować ofertę do zmieniających się potrzeb klientów krajowych i zagranicznych.

Źródło: spółka, #UNT

Ostatnie wiadomości