Tauron i KGHM mają list intencyjny dot. stacji ładowania pojazdów elektrycznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2018, 16:12

Tauron i KGHM mają list intencyjny dot. stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Tauron i KGHM Polska Miedź podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w obszarze budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz działań proekologicznych, podał Tauron. Pierwszy etap przewiduje realizację uruchomienia stacji szybkiego ładowania w strategicznych dla KGHM oraz Tauron lokalizacjach. 

"Tauron rozwijając swoją ofertę elektromobilności jest otwarty na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm" 

powiedział prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

W grudniu Tauron planuje uruchomienie systemu 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych.

"Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora"

czytamy dalej.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Magenta Grupa Tauron, podano również.  

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews), #TPE, #KGH

Ostatnie wiadomości