Grupa Kęty liczy na kilkuprocentowe wzrosty wyników w przyszłym roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 paź 2018, 15:01

Grupa Kęty liczy na kilkuprocentowe wzrosty wyników w przyszłym roku

Grupa Kęty podtrzymuje prognozę na ten rok, a w przyszłym roku zakłada kilkuprocentowe wzrosty wyników, poinformowali członkowie zarządu. 

"Zarząd podtrzymuje prognozę. Widzimy bardzo dobre perspektywy na kolejny kwartał tego roku"

powiedział członek zarządu Adam Piela podczas konferencji prasowej 

Perspektywy na kolejny rok także są pozytywne.

"Jesteśmy ambitni i chcielibyśmy w przyszłym roku coś więcej państwu pokazać. Przy tym jesteśmy stabilną firmą, więc bez żadnych fajerwerków, ale kilkuprocentowe wzrosty na tych głównych poziomach rachunku wyników chcielibyśmy państwu zaprezentować"

wskazał prezes Dariusz Mańko.

Tegoroczną prognozę spółka powinna zrealizować na poziomie "plus minus 3-5%" - dodał.

Spółka zakłada, że odczuje w kosztach wzrost cen energii, jednak nie jest to czynnik tak istotny, jak w przypadku przemysłu energochłonnego. W 2018 r. budżet zakłada 70 mln zł na wszystkie media, w tym ok. 40 mln zł samego kosztu energii.

"Mamy szacunki mamy na ok. 18 -20 mln zł wzrostu kosztów energii w 2019 r."

powiedział Piela.

"Prowadziliśmy analizy i uspokoiliśmy się po ich przeprowadzeniu, że to nie jest tak duży wpływ. Segment systemów aluminiowych nie ma z tym problemów, ma dużo innych decydujących wskaźników i prawdopodobnie na przełomie I i II kw. zbuduje nowy cennik. Więc energia to jest ułamkowa kwestia. Pozostałe dwa biznesy są bardziej na tę energię narażone. Trzeba też powiedzieć, że takiej podwyżki cen nasi konkurenci w Europie Zachodniej nie będą mieli. To jest jeden z czynników kosztotwórczych, ale nie najważniejszy"

podkreślił Mańko.

Grupa Kęty podała 1 lutego, że prognozuje 2 893 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2018 roku wobec 2 646 mln zł szacowanych za 2017 r. (+9% r/r) oraz 253 mln zł zysku netto w tym roku, wobec 242 mln zł w 2017 r. (+5% r/r). Nakłady inwestycyjne mają wynieść 335 mln zł w 2018 r.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews), #KTY

Ostatnie wiadomości