Bee Simulator z prestiżową nagrodą GCE 2018 Development Awards | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 paź 2018, 09:23

Bee Simulator z prestiżową nagrodą GCE 2018 Development Awards

Bee Simulator – najbardziej obiecująca produkcja VARSAV Game Studios, otrzymała nagrodę Game Connection Europe 2018 Development Awards w kategorii Social Games, będąc jednocześnie jedynym studiem z Polski nominowanym do nagrody. Symulator pszczoły warszawskiego studia zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Zakończenie produkcji planowane jest w pierwszym kwartale 2019 r.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że nasz Bee Simulator został nagrodzona na Game Connection Europe 2018 Development Awards, czyli jednym z najbardziej znanych wydarzeń w branży. To dla nas ogromne wyróżnienie. Nasze studio było jedynym polskim reprezentantem, nominowanym do nagrody. Symulatorem pszczoły chcemy kształtować świadomość naszej marki, jako studio wyspecjalizowane w kreatywnym łączeniu gier akcji z symulatorami oraz światem zwierząt – to nasz absolutny wyróżnik na tle innych studiów gamingowych w Polsce. Bee Simulator zdobywa coraz większą rzeszę fanów – dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć graczom grę na miarę prawdziwego hitu"

informuje Łukasz Rosiński, wiceprezes VARSAV Game Studios.

Bee Simulator to projekt realizowany od kwietnia ubiegłego roku przez 23-osobowy zespół produkcyjny VARSAV Game Studios, we współpracy ze specjalistami z branży pszczelarskiej. Gra – z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby – dedykowana jest rodzinom z dziećmi. Już pierwszy zwiastun Bee Simulatora spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem – w pierwszym miesiącu liczba jego odsłon na różnych kanałach przekroczyła 2 mln wyświetleń. W prasie ukazało się ok. 900 artykułów na temat samej gry. Spółka jest w końcowej fazie produkcji tytułu.

Łączny koszt produkcji gry ma wynieść ok. 2 mln zł. Studio zastrzega jednak, że przy zadowalającej sprzedaży rozważy jego zwiększenie, poprzez stworzenie płatnych dodatków do gry lub jej uaktualnienia. Zakończenie produkcji Bee Simulator planowane jest w Q1 2019 r. VARSAV Game Studios nie zdecydowało jeszcze, kto będzie wydawcą gry.

O VARSAV Game Studios

VARSAV Game Studios koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych realizujących hasło przewodnie studia gry z innej perspektywy. Zespół deweloperski studia tworzy obecnie dwudziestu pięciu utalentowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach, takich jak CI Games, Flying Wild Hog czy Fuero Games. Główny projekt spółki to obecnie gra Bee Simulator, czyli połączenie gry akcji z symulatorem oraz elementami edukacji. Spółka realizuje także projekty z zewnętrznymi studiami deweloperskimi, jest właścicielem portalu CrowdDragons.com, wyspecjalizowanego w finansowaniu projektów z branży gier. Posiada 42 proc. udziałów w warszawskim studiu Ovid Works oraz 49 proc. w spółce Imperial Porters, wyspecjalizowanej w portowaniu gier na konsole nowej generacji.

Źródło: spółka, #VAR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości