Wirtualna Polska przejmuje Extradom.pl | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 paź 2018, 15:41

Wirtualna Polska przejmuje Extradom.pl

WP Holding SA kupuje 100% udziałów w spółce Extradom.pl Sp. z o.o., specjalizującej się w sprzedaży projektów architektonicznych online. Wartość transakcji wyniosła 75 mln zł. Extradom.pl będzie kolejnym serwisem w kategorii dom i wnętrze – obok Homebook.pl – wyraźnie wzmacniając pozycję holdingu w tej kategorii.

Extradom to lider rynku sprzedaży projektów architektonicznych online, agregujący ponad 18 tys. projektów budowlanych, zapewniający użytkownikom szeroki wybór i profesjonalne doradztwo.

„Wirtualna Polska staje się jeszcze bardziej e-commerce’owa i bardziej wrocławska. W tym mieście siedzibę ma nasze odzieżowe Domodi, wnętrzarski Homebook i finansowy TotalMoney. Dziś, do tych liderów w swoich kategoriach w Polsce, dołącza Extradom. To nie jest serwis z setkami tysięcy użytkowników. To jest serwis użytkowników z setkami tysięcy złotych potrzeb. Traktujemy tę akwizycję jako wejście w rynek e-commerce budownictwa jednorodzinnego"

mówi Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

Extradom działa od 2000 roku. Spółka, oprócz sprzedaży projektów architektonicznych, stworzyła pierwszy w Polsce portal społecznościowy dla osób budujących domy, który jest źródłem inspiracji i praktycznych informacji dotyczących budowy.

„Wejście do holdingu Wirtualnej Polski to dla Extradom możliwość dynamicznego rozwoju i poszerzenia grona klientów. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ambitnej grupy, lidera polskiego Internetu. Dzięki temu będziemy korzystać z ogromnych doświadczeń i zaplecza biznesowego przy rozwijaniu serwisu. To szczególny moment dla spółki i naszych pracowników"

mówi Katarzyna Jankowska, General Manager w Extradom.pl.

„Dzięki połączeniu Extradom i Homebook będziemy mogli skupić się na poprowadzeniu polskiego konsumenta przez całą ścieżkę zakupową od projektu domu, poprzez materiały budowlane, aż do wyposażenia wnętrz. Klienci Extradom corocznie wydają kilka miliardów złotych w procesie budowy swoich domów – będziemy pomagać im w optymalizacji decyzji zakupowych – podobnie jak robimy to w innych marketplace’ach grupy WP"

mówi Grzegorz Kruk, VP e-commerce w WP Holding SA.

„Połączenie Extradom i Grupy Domodi pozwala nam stworzyć jeszcze lepszą ofertę dla ponad 500 sklepów e-commerce, współpracujących dziś z Homebook.pl oraz dla setek architektów i pracowni obecnych w obu serwisach. Zarówno Extradom, jak i Homebook mają dziś silne, rozpoznawalne brandy w branży Home&Living oraz oferują komplementarne wobec siebie rozwiązania, które dają architektom, pracowniom, producentom oraz sklepom łatwy dostęp do rynku online"

mówi Adam Plona, prezes Grupy Domodi, do której należy Homebook.pl.

„Dzięki akwizycji dołącza do nas silny i doświadczony zespół Extradom, który udowodnił swoje umiejętności, powiększając swój biznes niemal dwukrotnie w ciągu ostatnich 2 lat"

dodaje.

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego – Wirtualnej Polski. Prowadzi też portal o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, WP abcZdrowie i dobreprogramy.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarze turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl i eHoliday.pl), mody (Domodi.pl i Allani.pl), urządzania wnętrz (Homebook.pl) i projektowania domów (Extradom.pl) oraz usług finansowych (TotalMoney.pl). Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z września br. z wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 21,1 mln realnych użytkowników, którzy wykonali prawie 2,7 mld odsłon, spędzając w serwisach średnio aż 36 min dziennie.

Źródło: spółka, #WPL

Ostatnie wiadomości