Spółka zależna Infoscan zakończyła pracę nad systemem telemedycznym dla badań holterowskich | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 paź 2018, 08:34

Spółka zależna Infoscan zakończyła pracę nad systemem telemedycznym dla badań holterowskich


Cardio.link, spółka zależna firmy Infoscan, zakończyła prace nad systemem telemedycznym oraz nad konstrukcją urządzenia przeznaczonego do domowej diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz innych chorób cywilizacyjnych. W I połowie przyszłego roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect. Dodatkowo spółka złożyła do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Szybka Ścieżka” w wysokości blisko 10 mln zł na dalsze prace nad rozwojem projektu.


System cardio.link opracowany przez specjalistów spółki to rozwiązanie służące do wykonywania badań typu holter EKG. Umożliwiają one wykrycie nieprawidłowości w pracy serca, które mogą być objawami takich chorób i zaburzeń jak arytmia, zaburzenia rytmu serce, czy choroba wieńcowa.

„Specjaliści cardio.link oraz Infoscan przez ostatnie miesiące pracowali nad przygotowaniem rozwiązania, które pozwoli pacjentom na sprawniejsze i szybsze wykonanie badania holter EKG, a lekarzom znacząco obniży czas potrzebny na odczyt i analizę badania. Efekt końcowy prac nad projektem przerósł nasze oczekiwania. Udało nam się bowiem opracować system, który w połączeniu z innymi urządzeniami może stać się kompleksowym systemem do domowej diagnostyki wielu chorób cywilizacyjnych, nie tylko związanych z układem krążenia"

uważa Miłosz Jamroży, prezes cardio.link.

Rozpoczęcie pierwszych badań komercyjnych jest planowane na I półrocze 2018 roku. W tym okresie ma również dojść do debiutu spółki na rynku NewConnect.

Spółka cardio.link widzi ogromny potencjał w opracowanym systemie i chce cały czas go rozwijać, w celu zwiększenia gamy oferowanych rozwiązań. W tym celu złożyła wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie w kwocie blisko 10 mln zł na potrzeby dalszych badań.

Wyniki konkursu „Szybka Ścieżka” mają zostać opublikowane pod koniec lutego 2019 roku.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań Zaburzeń oddychania podczas snu. Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają
z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. 

Spółka posiada dział R&D realizujący projekty badawczo-rozwojowe przy współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi takimi jak Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Wojskowa Akademia Techniczna i Wojskowy Instytut Medyczny. Pozwala to spółce osiągać przewagi technologiczne i wdrażać je w postaci nowych produktów. Od stycznia 2017 roku Członkiem Rady Nadzorczej spółki jest Prof. dr hab. med. Zbigniew Gaciong.

Infoscan S.A. od 16 kwietnia 2015 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości