GLG Pharma otrzymała wypowiedzenie umowy od IQ Pharma ws. projektu TNBC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lis 2018, 09:29

GLG Pharma otrzymała wypowiedzenie umowy od IQ Pharma ws. projektu TNBC

GLG Pharma otrzymała od IQ Pharma wypowiedzenie umowy na przeprowadzenie fazy I (ustalenie optymalnej dawki terapeutycznej) oraz II (określenie skuteczności) badań klinicznych dla terapii prowadzonej za pomocą inhibitora białka STAT-3 w formie doustnej u pacjentów ze zdiagnozowanym potrójnie negatywnym nowotworem piersi (projekt TNBC), podała spółka.

"W uzasadnieniu wypowiedzenia wykonawca wskazał na wystąpienie szeregu nieprzewidzianych w umowie okoliczności, związanych z realizowanym badaniem skutkujących koniecznością wprowadzenia poprawek do protokołu badania, co z kolei wpłynęło na opóźnienie możliwości rozpoczęcia oraz realizacji I fazy badania w terminach przewidzianych w umowie, a także powołał się na okoliczność niewyrażenie zgody przez spółkę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron"

czytamy w komunikacie.

W ramach zawartej umowy zrealizowane zostały etapy I, IIa i IIb umowy, a do realizacji pozostały etapy III i IV tj. przeprowadzenie i monitorowanie I/II fazy badań klinicznych oraz przeprowadzenie analizy statystycznej wyników badań I/II fazy klinicznej, wskazano także.

"W związku z otrzymaniem wypowiedzenia spółka rozważy koordynowanie samodzielnie prac z podwykonawcami i ośrodkami dotychczas zaangażowanymi w realizację badania w ramach umowy lub nawiązanie współpracy z innym podmiotem, który będzie kontynuował zadania dotychczasowego wykonawcy. W związku z zaistniałą sytuacją emitent zastrzega jednak, iż może dojść do opóźnień w realizacji projektu TNBC względem zakładanego dotychczas harmonogramu"

podsumowano.

GLG Pharma S.A. jest polską spółką zależną od amerykańskiej firmy GLG Pharma LLC, zajmującą się rozwojem zaawansowanych terapii onkologicznych. Firma posiada światową licencję na opracowanie i wprowadzenie na rynek farmaceutyków opartych o białka STAT3. Inhibitory STAT3 uważane są obecnie za jedną z najbardziej obiecujących technologii w leczeniu wielu nowotworów oraz innych chorób hiperproliferacyjnych. Technologia GLG Pharma jest chroniona przez sześć amerykańskich patentów oraz dwa międzynarodowe. Od 2015 r. GLG Pharma S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews), #GLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości