Grupa Master Pharm publikuje wstępne wyniki za III kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lis 2018, 14:18

Grupa Master Pharm publikuje wstępne wyniki za III kw. 2018 r.

Łódzki producent suplementów diety opublikował szacunkowe dane finansowe za okres I-III kw. 2018 r., kolejny raz wykazując istotną poprawę przychodów i pozycji wynikowych.

Wyższa sprzedaż i wyniki odnotowane w analizowanym okresie były efektem większego wolumenu zamówień usług produkcji kontraktowej, w tym zamówień składanych przez nowych dużych klientów, a także wyższych przychodów generowanych przez największego dotychczasowego klienta.

Dodatkowo, na pozycje wynikowe korzystnie wpłynęło wyhamowanie dynamiki kosztów Grupy, które narastająco po III kw. 2018 r. wyniosły 42,17 mln zł (+16,84% rdr).

Na jednostkowy wynik Master Pharm S.A. wpłynęła wypłata dywidendy w kwocie 2,4 mln zł od spółki zależnej GBL Grokam, nie przekładająca się na zmianę wyniku skonsolidowanego Grupy Kapitałowej.

„Odnotowywany od kilku kwartałów dynamiczny wzrost sprzedaży i wyników Grupy to przede wszystkim efekt udanych inwestycji w moce produkcyjne, zrealizowanych w 2017 r. Dzięki nim jesteśmy w stanie obsługiwać większą liczbę klientów i większe wolumeny zamówień, co uwidacznia się w przedstawianych danych. Firma rozwija się zgodnie z naszymi założeniami i nie dostrzegam zagrożeń, by miało to ulec zmianie"

komentuje Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Przedstawione dane finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki, które zostaną opublikowane w raporcie III kw. 2018 r. 8 listopada 2018 r. mogą w ograniczonym stopniu odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości.

O spółce

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #MPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości