Liczne synergie efektem połączenia spółek z Grupy Hollywood | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lis 2018, 12:54

Liczne synergie efektem połączenia spółek z Grupy Hollywood

Zarząd Hollywood S.A. rozpoczął proces, zmierzający do połączenia czterech spółek zależnych z Mazowsza spośród łącznie dwunastu podmiotów zależnych. W rezultacie oferująca kompleksowe usługi pralnicze spółka Hollywood Textile Service z siedzibą w Sierpcu ma docelowo przejąć zlokalizowaną również w Sierpcu spółkę Hollywood Rental (zakład dedykowany obsłudze wynajmowanej odzieży roboczej), a także spółki Pral Serwis Warszawa (pralnia zlokalizowana w warszawskim hotelu Marriott) oraz Pralmed (zakład w Płocku). 

„Planowane połączenie jest pierwszym elementem całościowego procesu, który finalnie powinien objąć wszystkie spółki operacyjne grupy Hollywood w latach 2019 – 2020. Szacowane oszczędności kosztowe, w opinii zarządu, powinny docelowo sięgnąć około 600 tys. zł rocznie. To zamierzony efekt uproszczenia procesów raportowych i sprawozdawczych, w tym w zakresie ewidencji cen transferowych, jak również redukcji części etatów administracyjnych oraz zmniejszenia skali transakcji wewnątrzgrupowych, co będzie oznaczać uproszczenie procesów wewnętrznych i zmniejszenie kosztów ich obsługi, w tym kosztów księgowych, prawnych i bankowych"

podkreśla Krzysztof Cetnar, wiceprezes zarządu ds. finansowych w Hollywood S.A. 

„Dodatkowo zakładamy uwolnienie dalszych synergii biznesowych, w tym korzyści z efektu wzrostu skali działania zintegrowanego podmiotu, połączenia zasobów i umiejętności, jak także poprawę pozycji rynkowej i przetargowej, lepszą percepcję rynku, poprawę standingu finansowego i zdolności kredytowych"

dodaje wiceprezes Cetnar. 

Grupa Hollywood ma za sobą okres dynamicznego rozwoju poprzez przejęcia, dlatego też u podstaw podjęcia decyzji o integracji spółek zależnych leżą takie cele, jak uproszczenie i zwiększenie przejrzystości grupy, wykorzystanie synergii integracyjnych oraz eliminacja zbędnych lub dublujących się procesów biznesowych, wzmocnienie pozycji finansowej i kapitałowej podmiotów operacyjnych objętych połączeniem wraz z poprawą ich pozycji konkurencyjnej, uproszczenie struktur nadzoru, poprawa efektywności poprzez redukcję kosztów w ramach łączonych spółek, w szczególności kosztów administracyjnych, organizacyjnych i zarządczych. 

O spółce

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług. 

Historia działalności grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. 

Źródło: spółka, #HLD

Ostatnie wiadomości