Cherrypick Games publikuje wyniki po trzech kwartałach 2018 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lis 2018, 10:36

Cherrypick Games publikuje wyniki po trzech kwartałach 2018

Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent gier mobilnych, w okresie od stycznia do września wypracował 9,3 mln zł przychodów. W tym czasie zysk netto ukształtował się na poziomie 1,8 mln zł. 1 listopada swoją premierę miała najważniejsza produkcja studia My Beauty Spa: Stars & Stories, a już za niespełna dwa tygodnie na globalny rynek trafi Project Fame.

- Za nami miesiące intensywnej pracy, która została zwieńczona bardzo udaną premierą My Beauty Spa: Stars & Stories. Za niespełna dwa tygodnie na rynek trafi kolejny z naszych kluczowych tytułów, Project Fame. Mam świadomość, że wyniki osiągnięte w trzecim kwartale mogą nie spełniać oczekiwań inwestorów. Dla nas nie są jednak zaskoczeniem. Pomimo braku nowych, dużych tytułów w tym okresie, udało nam się wypracować 1,7 mln zł przychodów i 0,4 mln zł zysku netto. W ostatnim czasie cała energia zespołu skupiona była na przygotowaniu jak najlepszego debiutu gry i to się udało. Kluczowy wpływ na przyszłe wyniki spółki będą miały nasze listopadowe premiery. Przez następne miesiące skoncentrujemy się na rozwoju tych produktów. – powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica.

W pierwszych trzech kwartałach br. spółka wypracowała blisko 3,0 mln zł EBITDA wobec 4,1 mln zł rok wcześniej. Wynik EBIT wyniósł 2,8 mln zł i jest niższy od odnotowanych w roku ubiegłym o 25,9 proc. W samym trzecim kwartale 2018 roku spółka zanotowała spadek wyników operacyjnych. Przychody ukształtowały się na poziomie 1,7 mln zł, zysk netto wyniósł 0,4 mln zł, a EBITDA 0,5 mln zł.

1 listopada swoją globalną premierę miała najważniejsza gra studia – My Beauty Spa: Stars & Stories. Zadaniem gracza jest rozbudowa kompleksu SPA, otwieranie kolejnych salonów zabiegowych, opracowywanie ekologicznych kosmetyków oraz hodowla roślin potrzebnych do ich wytwarzania. Globalne wydanie otrzymało wsparcie od Apple i Google, a udana premiera doceniona została przez światowych gigantów jak Amazon. – Przy wydaniu My Beauty Spa: Stars & Stories skorzystaliśmy z doświadczenia, które zdobyliśmy podczas pracy nad My Hospital. Udało nam się uniknąć błędów, które wtedy popełniliśmy, co od pierwszego dnia poskutkowało bardzo wysokimi ocenami ze strony użytkowników oraz uplasowaniem tytułu na wysokich pozycjach w swojej kategorii. Bardzo nam miło, że dobrą premierę zauważył m.in. Amazon, który pogratulował nam sukcesu na swoim oficjalnym fanpage na Twitterze. – komentuje Kwaśnica – Globalne wydanie to dopiero początek pracy, będziemy rozwijać grę przez kolejne miesiące, i mamy nadzieję lata. - dodaje

Na 22 listopada spółka ustaliła globalne wydanie kolejnego tytułu - Project Fame. Clicker dla kobiet znajduje się w fazie testów od sierpnia bieżącego roku. W Project Fame gracz wcieli się w postać młodej businesswoman, która stawia swoje pierwsze kroki w budowaniu własnego imperium pełnego luksusowych kurortów, ekskluzywnych butików i salonów SPA.

Spółka pracuje jeszcze nad Crime Stories, grą z gatunku visual novel, w której twórcy zaplanowali mroczne thrillery, kryminały pełne tajemniczych historii, oraz wątki romantyczne. Premiera Crime Stories planowana jest w I kwartale 2019 roku.

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Beauty Spa: Stars & Stories i My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.

Źrdóło: #CHP, Informacja prasowa

Ostatnie wiadomości