Grupa Żywiec ma umowę nabycia Browaru Namysłów, cena podst. to 500 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lis 2018, 10:51

Grupa Żywiec ma umowę nabycia Browaru Namysłów, cena podst. to 500 mln zł

Grupa Żywiec zawarła z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Browar Namysłów Sp. z o.o. za cenę podstawową w wysokości 500 mln zł, podała grupa.

"Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł, która będzie podlegała korekcie o nakłady kapitałowe, faktyczny dług netto oraz kapitał obrotowy, wyliczone po zamknięciu transakcji i nabyciu własności udziałów, a także przy uwzględnieniu ostatecznego wyniku finansowego spółki"

czytamy w komunikacie.

Transakcja zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Zamknięcie transakcji i nabycie własności udziałów uzależnione jest w szczególności od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacja o ziszczeniu się warunku zawieszającego zostanie podana do 31 lipca 2019 r., podano także.

"Grupa Żywiec i Browar Namysłów uzupełniają się biznesowo, co umożliwi emitentowi lepsze wykorzystanie trendów konsumenckich, oraz poprawę konkurencyjności, co konsekwencji powinno wpłynąć na wzrost przychodów emitenta"

czytamy dalej.

Browar Namysłów to regionalna firma piwowarska warząca swoje piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie w ilości około 1,7 mln hl piwa rocznie. Do głównych marek spółki należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe oraz Kuflowe.

Wcześniej dziś Grupa Żywiec ujawniła opóźnioną informację poufną dotyczącą rozpoczęcia negocjacji na zasadzie wyłączności z Chicago Poland Investment Group w sprawie nabycia 100% udziałów w Browarze Namysłów.

Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. W 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

(ISBnews), #ZWC

Ostatnie wiadomości