VARSAV Games Studios podsumowuje III kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2018, 09:50

VARSAV Games Studios podsumowuje III kw. 2018 r.

VARSAV Games Studios, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał br. Od lipca do września spółka wypracował ponad 0,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. W tym czasie swoje działania koncentrowała na produkcji i promocji swojego najbardziej obiecującego projektu – Bee Simulator. Studio pracuje jednocześnie nad własnymi tytułami oraz rozwija działalność wydawniczą.

„Wypracowane wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. W trzecim kwartale wszystkie swoje siły skoncentrowaliśmy na naszej najważniejszej produkcji – Bee Simulator oraz jego promocji. Braliśmy udział w targach branżowych, na których po raz pierwszy prezentowaliśmy trailer gry. Nasz pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy i media. Liczba odsłon trailera, w miesiąc od publikacji przekroczyła 2 mln, na temat gry pojawiło się w tym czasie ponad 500 artykułów. Nasza gra została także doceniona przez przedstawicieli branży gier. Podczas Game Connection w Paryżu, Bee Simulator zdobył nagrodę Game Connection Europe 2018 Development Awards, w kategorii Social Games. Wierzymy, że nasz produkt ma ogromnym potencjał by stać się hitem, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych miesiącach"

informuje Łukasz Rosiński, członek zarządu VARSAV Game Studios.

Bee Simulator to gra akcji z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, której scenariusz opiera się na życiu i codziennych zwyczajach pszczół. Tytuł dedykowany jest zarówno dla dzieci, jak również osób dorosłych. Gracz wciela się w rolę pszczoły i realizuje wszystkie powierzone jej przez naturę zadania.

„W związku z bardzo dobrym odbiorem Bee Simulatora postanowiliśmy rozszerzyć zakres gry, tak aby istotnie zwiększyć jej potencjał sprzedażowy. Dlatego zanim trafi na rynek, wzbogacimy ją o dodatkowe mapy do trybu splitscreen mulitplayer, oraz nowe mechaniki – wprowadzimy zróżnicowane poziomy trudności rozgrywki dla dzieci i dorosłych oraz nowe elementy interaktywne"

dodaje Łukasz Rosiński.

Studio wyda Bee Simulator równolegle na PC oraz przynajmniej jedną konsolę. Zakończenie produkcji i certyfikacji gry planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

To nie jedyny produkt nad którym pracuje deweloper. W ramach działalności wydawniczej, zespół VARSAV Game Studios wspiera projekt Bully Giant. To gra typu hack'n'slash z elementami strategii, osadzona w czasach ewoluującego średniowiecza. Gracz wcieli się w niej w rolę jednego z wielu olbrzymów, aby zniszczyć fortyfikujące się wioski i osady ludzi. Premiera tytułu w wersji PC zaplanowana jest na drugi kwartał 2019 r. W następnej kolejność spółka rozważy wydanie gry na konsole: Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Przy udziale wewnętrznego studia produkcyjnego, VARSAV Game Studios wspiera także grę Sweetest Dungeon – dynamiczny side-scroller, w klimacie fantasy, osadzony w podziemnym świecie.

W trzecim kwartale br. spółka zmieniła nazwę z VARSAV VR S.A. na VARSAV Game Studios S.A., która – zdaniem spółki – znacznie lepiej oddaje specyfikę prowadzonej obecnie działalności.

W połowie listopada VARSAV Games Studios poinformował o wydzieleniu zespołu produkcyjnego i rozpoczęciu produkcji pierwszej w swoim portfolio gry mobilnej z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gra będzie połączeniem menedżera piłkarskiego z elementami gry akcji w postaci zadań, które gracz musi wykonać przy użyciu swojego telefonu komórkowego. Planowane platformy dystrybucji gry to AppStore oraz Google Play.

O spółce

VARSAV Game Studios koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych realizujących hasło przewodnie studia gry z innej perspektywy. Zespół deweloperski studia tworzy obecnie trzydziestu utalentowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach, takich jak CI Games, Flying Wild Hog, Fuero Games czy Techland. Główny projekt spółki to obecnie gra Bee Simulator, czyli połączenie gry akcji z symulatorem oraz elementami edukacji. Spółka realizuje także projekty z zewnętrznymi studiami deweloperskimi, jest właścicielem portalu CrowdDragons.com, wyspecjalizowanego w finansowaniu projektów z branży gier. Posiada 42 proc. udziałów w warszawskim studiu Ovid Works oraz 49 proc. w spółce Imperial Porters, wyspecjalizowanej w portowaniu gier na konsole nowej generacji.

Źródło: spółka, #VAR

Ostatnie wiadomości