Coraz większa dostępność BRASTER Pro | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lis 2018, 08:48

Coraz większa dostępność BRASTER Pro

Braster S.A., innowacyjna spółka technologiczna, działająca w obszarze telemedycyny dynamicznie zwiększa dostępność nowej wersji urządzenia BRASTER Pro w kraju, jak i na rynkach zagranicznych. Spółka oferuje swój produkt już w 35 klinikach medycznych na terenie Polski, a dziś podpisała umowę o współpracy z jednym z czołowych dystrybutorów urządzeń medycznych w Chinach.

W ostatnim czasie, Spółka poszerzyła swoje portfolio produktowe o kolejny wyrób medyczny, który tym razem skierowany jest do środowiska medycznego (lekarzy specjalistów, ginekologów oraz lekarzy pierwszego kontaktu czy też medycyny rodzinnej). Sprzedaż wersji profesjonalnej rozpoczęła się pod koniec trzeciego kwartału 2018 r. i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Produkt BRASTER Pro, to certyfikowane Urządzenie medyczne, które wspiera wczesną diagnostykę raka piersi.

„Odkąd wprowadziliśmy do oferty wersję BRASTER Pro widzimy bardzo duże zainteresowanie tym produktem. Pierwsze opinie płynące ze środowiska medycznego są bardzo optymistyczne i pokazują duży potencjał modelu profesjonalnego. Pozytywny odbiór lekarzy, korzystających już z naszej metody profilaktyki raka piersi, powinien przełożyć się w dalszej perspektywie na wzrost ilości badań wykonywanych przez poszczególne placówki, jak i liczbę współpracujących z nami klinik"

tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER S.A.

System BRASTER Pro spotkał się również z pozytywnym odbiorem środowiska medycznego w kręgach zagranicznych m.in. w Bułgarii, gdzie pierwsze Urządzenia BRASTER Pro trafiły już do placówek medycznych oraz na Ukrainie, gdzie wkrótce ma rozpocząć się sprzedaż.

Ponadto Braster podpisał dziś umowę o współpracy z chińską firmą Kontrue (Shenzhen) Technology wchodzącą w skład grupy kapitałowej KONTRUE Group/PONTED, której wiodącym przedmiotem działalności jest świadczenie usług w zakresie dystrybucji wyrobów medycznych dla środowiska medycznego. Sprzedaż urządzenia BRASTER Pro na rynku chińskim ma ruszyć po zarejestrowaniu produktu w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków (China Food and Drug Administration - CFDA). Warunki współpracy obejmują w szczególności sprzedaż produktu BRASTER Pro w modelu biznesowym ukierunkowanym na sprzedaż pakietów badań. Partner otrzyma wyłączność na rynku chińskim pod warunkiem spełnienia przez niego założeń biznesowych tj. łącznej sprzedaży urządzeń i pakietów badań na poziomie powyżej 40 mln euro obrotu w piątym roku sprzedaży.

„Współpraca z renomowanym partnerem Kontrue Shenzhen Technology otwiera nam drogę do wejścia na rynek o ogromnym potencjale. Chiny to dla nas jeden z najważniejszych i największych rynków docelowych. Przed uruchomieniem sprzedaży musimy tam przejść rejestrację wyrobu i certyfikację CFDA. Jest to dość czasochłonny proces, niemniej ze wsparciem tak doświadczonego partnera wierzę, że przejdziemy go zgodnie z planem"

tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER S.A.

Ponadto w ostatnim czasie Braster prowadził też działania mające na celu rejestrację systemu na innych rynkach, na których taka procedura przed uruchomieniem sprzedaży jest wymagana m.in. w Brazylii, Indiach oraz Urugwaju.

Braster w sierpniu 2018 r. podjął decyzję o przeglądzie różnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój firmy. Systematyczny wzrost sprzedaży w kanale profesjonalnym uwiarygodnia Spółkę w procesie pozyskania partnera strategicznego i dodatkowego kapitału. Rynki otwierają się coraz bardziej na telemedycynę i w perspektywie kolejnych lat ta gałąź opieki medycznej będzie zyskiwać coraz więcej zwolenników.

O spółce

BRASTER S.A. – jako jedyna firma na świecie – posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała urządzenie BRASTER – innowacyjny medyczny tester termograficzny służący do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Urządzenie skierowane jest bezpośrednio do kobiet i służy do wykorzystania w warunkach domowych.

Skuteczność urządzenia BRASTER została potwierdzona w przeprowadzonych w 2013 i 2016 r. badaniach klinicznych THERMACRAC i THERMAALG. Wyniki badań wskazały, że BRASTER jest skutecznym narzędziem wspierającym diagnostykę, komplementarnym wobec mammografii i ultrasonografii, które znacząco zwiększa możliwość wykrycia raka na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

BRASTER S.A. w 2012 r. zadebiutował na NewConnect, a od 2015 r. jest notowany na głównym rynku GPW.

O systemie BRASTER

BRASTER® to pierwszy na świecie system pomagający kobietom samodzielnie badać piersi w celu wykrycia nowotworu złośliwego. Rozwiązanie oparte jest na unikalnej matrycy ciekłokrystalicznej – patencie firmy BRASTER – oraz centrum telemedycznym, w którym analizowane są wyniki badań. System wykorzystuje termografię kontaktową do tworzenia obrazów rozkładu cieplnego piersi. Na termogramach zmiany podejrzane o charakter nowotworowy widoczne są jako barwne obszary różniące się od obszarów zdrowych intensywnością i morfologią. Dzieje się tak, gdyż nowotworowe zmiany złośliwe w procesie swojego wzrostu budują gęstą sieć naczyń krwionośnych (neoangiogeneza) odżywiających guz. Towarzyszy temu zwiększona emisja energii i podniesiona temperatura. Właśnie te obszary podwyższonej temperatury w obrębie gruczołu piersiowego rejestruje BRASTER®. Za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji tworzących system automatycznej interpretacji obrazów termograficznych różnicuje wykryte zmiany w kierunku nowotworów o charakterze złośliwym.

Źródło: spółka, #BRA

Ostatnie wiadomości