Medicalgorithmics miało 1,85 mln zł zysku netto, 3,48 mln zł zysku EBIT w III kw | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lis 2018, 09:10

Medicalgorithmics miało 1,85 mln zł zysku netto, 3,48 mln zł zysku EBIT w III kw

Medicalgorithmics odnotowało 1,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 8,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 3,48 mln zł wobec 14,09 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 48,77 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 50,3 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2018 r. spółka miała 8,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 18,19 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 142,48 mln zł w porównaniu z 152,84 mln zł rok wcześniej.

W okresie zakończonym 30 września 2018 roku grupa kapitałowa osiągnęła przychody na poziomie 142.479 tys. zł, co stanowi spadek o 7% r/r. W tym samym okresie liczba wniosków o płatność złożonych przez Medi-Lynx do ubezpieczycieli za usługi wykonane przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA wzrosła o 8% i wyniosła 75.626 wniosków.

"Istotny wpływ na spadek przychodów miał niższy o 6% średni kurs USD/PLN, przekładający się na ok. 9,2 mln zł (-6%) mniejsze przychody grupy, a także spadek przychodów od pozostałych partnerów, z wyłączeniem Medi-Lynx, w kwocie 4 mln zł (-3%). Spadki te zostały częściowo skompensowane przez organiczny wzrost przychodów w Medi-Lynx w kwocie 2,7 mln zł (+2%)"

czytamy w raporcie.

Spadek przychodów od pozostałych partnerów z wyłączeniem Medi-Lynx w kwocie 4 mln zł jest związany z faktem zakończenia współpracy z AMI/Spectocor w lutym 2017 roku. Przychody ze sprzedaży do tego partnera w zeszłym roku wyniosły ok. 4,6 mln zł. Przychody ze współpracy z pozostałymi partnerami, z wyłączeniem wpływu AMI wzrosły o ok. 0,6 mln zł, wskazano także.

"W okresie sprawozdawczym całość przychodów grupy pochodziła ze sprzedaży systemu PocketECG, na które składały się przychody ze sprzedaży usług w kwocie 141,9 mln zł (152,4 mln zł w 2017 roku) stanowiące blisko 100% całości przychodów oraz przychody ze sprzedaży urządzeń do podmiotów niepowiązanych, które wyniosły 0,6 mln zł (0,5 mln zł w okresie porównawczym). Zdecydowana większość przychodów, tak samo jak w roku poprzednim, była denominowana w dolarach amerykańskich"

czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 7,39 mln zł wobec 2,29 mln zł straty rok wcześniej.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews), #MDG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost