CDRL uzgodnił warunki przejęcia spółki na Białorusi za 6,39 mln USD | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lis 2018, 09:09

CDRL uzgodnił warunki przejęcia spółki na Białorusi za 6,39 mln USD

CDRL uzgodnił istotne warunki zakupu większościowego pakietu udziałów w spółce "Handlowo - Przemysłowa Grupa West Ost Union" z siedzibą w Mińsku, Białoruś, podała spółka. Łączna cena sprzedawanych udziałów wynosi 6,39 mln USD.

"W toku negocjacji prowadzonych ze sprzedającymi - Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz czterema osobami fizycznymi - dokonał uzgodnienia istotnych warunków zakupu 90% udziałów spółki. Łączna cena sprzedawanych udziałów wynosi 6 390 000 USD i zostanie zapłacona na podstawie umowy sprzedaży udziałów, która zostanie zawarta po uzyskaniu zgody białoruskiego organu antymonopolowego"

czytamy w komunikacie.

W ocenie CDRL, na podstawie analizy sytuacji finansowej i prawnej nabywanej spółki, przeprowadzonej w oparciu o udostępnione materiały i dokumenty, uzgodniona cena za udziały jest uzasadniona jej potencjałem ekonomicznym i gospodarczym. Jednocześnie z nabyciem udziałów, CDRL zamierza uzgodnić z mniejszościowym wspólnikiem spółki zasady współpracy przy prowadzeniu jej spraw, podano także.

"Nabywana spółka posiada na terenie Białorusi 46 sklepów, z czego 17 w samym Mińsku. Przedmiotem jej oferty są wszystkie grupy produktów dla dzieci od urodzenia do 12 lat, w tym żywność dla niemowląt, pieluchy, akcesoria dla noworodków, kosmetyki dla dzieci, wózki, odzież, obuwie, zabawki, bajki i literatura edukacyjna. Według danych finansowych spółki, jej roczne przychody wynoszą powyżej 65 000 000 USD, a EBITDA przekracza 2 000 000 USD"

czytamy dalej.

CDRL zamierza sfinansować transakcję ze środków własnych lub przy wykorzystaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym z emisji obligacji. O przyjęciu programu emisji obligacji o łącznej wartości do 40 mln zł, z możliwością przeznaczenia pozyskanych środków na akwizycje spółka informowała w ub. tygodniu, podkreślono w informacji.

"W ocenie zarządu emitenta, nabycie udziałów spółki może przyczynić się do znaczącego przyspieszenia rozwoju sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych, a w konsekwencji do znaczącego zwiększenia skali działalności i poziomu przychodów"

podsumowano w komunikacie.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

(ISBnews), #CDL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości