GNB wznowi w tym tygodniu rozmowy ws. ewentualnej fuzji z Idea Bankiem  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2018, 10:46

GNB wznowi w tym tygodniu rozmowy ws. ewentualnej fuzji z Idea Bankiem 

Getin Noble Bank w tym tygodniu wznowi rozmowy z Idea Bankiem dotyczące potencjalnej fuzji. Decyzja w sprawie połączenia jeszcze nie zapadła, poinformował prezes GNB Artur Klimczak. 

"Wznowimy jeszcze w tym tygodniu prace nad fuzją, będziemy musieli oszacować, jak to będzie wyglądało, czy są poważne zmiany. Nie jest nic przesądzone, nadal myślimy"

powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej. 

Idea Bank podał dziś w komunikacie, że "kontynuuje analizy dotyczące potencjalnego połączenia z Getin Noble Bankiem".

Na początku sierpnia Getin Noble Bank podpisał z Idea Bankiem umowę w sprawie współpracy przy analizie zasadności potencjalnego połączenia obu podmiotów. Idea Bank poinformował dziś, że wraz z GNB prowadzi zaawansowane prace analityczne dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm.

Głównym akcjonariuszem Idea Banku jest Leszek Czarnecki, posiadający (bezpośrednio i pośrednio poprzez Getin Holding, LC Corp BV i Getin Noble Bank) 80,55% akcji, uprawniających do 80,82% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu (wg stanu na 25 czerwca br., zamieszczonego na stronie internetowej banku). 

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. 

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). 

(ISBnews), #GNB, #IDA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości