Idea Bank zawarł ugody z 34 klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2018, 12:56

Idea Bank zawarł ugody z 34 klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku

Idea Bank w ramach procesu polubownego zawarł ugody z 34 klientami, którzy posiadają obligacje GetBacku, poinformował członek zarządu Idea Banku Tomasz Górski. Bank nie tworzył dodatkowych rezerw na ten cel w III kw.

"Bank zaprosił do rozwiązania polubownego 102 osoby. Na dziś ugody są z 34 osobami i bank w tym momencie jest w trakcie realizacji tych umów. Zakładamy, że w takim podejściu ta liczba być może wzrośnie, ale będzie realizowane to w ramach tej rezerwy, którą zawiązaliśmy wcześniej"

powiedział Górski podczas konferencji prasowej. 

W sierpniu br. Idea Bank informował, że zawiązał rezerwę na potencjalne roszczenia klientów wynikające z udziału banku w procesie oferowania obligacji GetBack w wysokości ok. 14 mln zł. 

"W trzecim kwartale nie zawiązywaliśmy dodatkowej rezerwy na ten cel. Co do IV kwartału, to jeszcze nie wiemy, czy będzie taka potrzeba"

powiedział także Górski. 

Jak poinformował pełniący obowiązki prezesa Idea Banku Jerzy Pruski, "szum medialny" wokół banku znalazł swój wyraz w większym zainteresowania klientów bankiem, ale nie nastąpiły żadne zakłócenia w bieżącej obsłudze.

"Obecnie zainteresowanie bankiem zmalało"

dodał. 

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

(ISBnews), #IDA, #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości