Infoscan będzie współpracował z Bayard Medical na rynkach francuskojęzycznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2018, 12:53

Infoscan będzie współpracował z Bayard Medical na rynkach francuskojęzycznych

Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała porozumienie o współpracy z Bayard Medical dotyczące dystrybucji urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego na rynkach francuskojęzycznych. Współpraca będzie dotyczyła Francji oraz krajów z tzw. regionu Maghrebu (w szczególności Tunezja, Maroko, Algieria). Zarząd Infoscanu oczekuje, że w najbliższych tygodniach doprecyzuje komercyjne warunki współpracy i podpisze umowę dystrybucyjną. Będzie to druga, po kontrakcie w Azji Płd.- Wschodniej, międzynarodowa umowa spółki.

Bayard Medical to podmiot świadczący usługi umożliwiające pacjentom korzystanie z badań przesiewowych i leczenia zespołu bezdechu sennego. Dzięki nawiązaniu współpracy, Infoscan rozpocznie sprzedaż urządzenia na rynku francuskim w pierwszej połowie 2019 roku.

W ramach porozumienia Infoscan będzie sprzedawać do Bayard Medical urządzenia i licencje na oprogramowanie do badania. Z kolei Bayard Medical będzie promował rozwiązanie, a także zajmie się jego dystrybucją, zawieraniem umów z klientami (lekarzami) oraz prowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego. Warunki komercyjne współpracy zostaną ustalone w umowie dystrybucyjnej.

Francja będzie drugim po Azji Płd. – Wschodniej zagranicznym rynkiem działalności. W pierwszej połowie 2019 roku spółka zamierza rozpocząć działalność komercyjną również na rynku amerykańskim. Spółka zdecydowała się na wejście na rynek francuski w obliczu korzystnych dla telemedycyny zmian prawnych w tym kraju. W tym roku we Francji wprowadzono refundacje usług telemedycznych.

„Równolegle do przygotowań do wejścia na rynek amerykański analizujemy możliwości komercjalizacji urządzenia MED Recorder na innych rynkach. Istotne zmiany w tym roku wprowadziła Francja, które sprawiają, że telekonsultacje i teleksepertyzy są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym na takich samych zasadach jak inne procedury medyczne. Co ważne, Infoscan posiadając certyfikat CE może rozpocząć tam badania za pomocą MED Recorder bez przechodnia procedury dopuszczeniowej. Współpraca z Bayard Medical pozwoli na efektywne kosztowe wejście nie tylko na rynki francuskie ale również inne kraje francuskojęzyczne"

podkreśla Jacek Gnich, prezes Infoscan.

Zgodnie z informacjami z Société Française de Recherche et Médecine du Sommeil (francuska instytucja zajmująca się badaniami snu) w 2015 r. od 4% od 10% Francuzów cierpiało na zespół bezdechu sennego, czyli od 2.5 do 6.4 milionów populacji. Eksperci przyznają, że na tamtejszym rynku prawdopodobnie ponad 50% potencjalnych pacjentów nie zostało jeszcze zdiagnozowanych. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Institut National du Sommeil et de la Vigilance (Narodowy Instytut Senności i Czujności) ponad połowa Francuzów nie śpi dobrze, 16% cierpi na chroniczną bezsenność, 73% przyznaje, że budzi się co najmniej raz w nocy na około 30 minut, a 28% drzemie w ciągu dnia.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w pierwszej połowie 2019 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości