Instytut Przemysłu Organicznego wypowiedział GLG Pharma umowę w na projekt TNBC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2018, 08:32

Instytut Przemysłu Organicznego wypowiedział GLG Pharma umowę w na projekt TNBC

GLG Pharma otrzymała Instytutu Przemysłu Organicznego pismo zawierające odstąpienie od umowy w zakresie realizacji projektu rozwoju terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi "Projekt TNBC, podała spółka.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 13/2017 z dnia 31 sierpnia 2017 r. oraz kolejnych raportów dotyczących zawartej z Instytutem Przemysłu Organicznego z siedzibą w Warszawie, umowy o współpracy w zakresie realizacji projektu rozwoju terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi 'Projekt TNBC', zarząd GLG Pharma informuje, że w dniu 6 grudnia 2018 r. otrzymał od wykonawcy wypowiedzenie umowy" - czytamy w komunikacie.

Uzasadnienie wypowiedzenia nastąpiło z powodu braku uiszczenia należności przez spółkę na rzecz wykonawcy wynikającej z umowy. Zarząd spółki wskazuje, że zamierza uregulować ww. należność po uzyskaniu kolejnej płatności zaliczkowej dla środków z dotacji w Projekcie TNBC od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz podjąć działania w celu wznowienia współpracy z Wykonawcą" - czytamy także.

GLG Pharma S.A. jest polską spółką zależną od amerykańskiej firmy GLG Pharma LLC, zajmującą się rozwojem zaawansowanych terapii onkologicznych. Firma posiada światową licencję na opracowanie i wprowadzenie na rynek farmaceutyków opartych o białka STAT3. Inhibitory STAT3 uważane są obecnie za jedną z najbardziej obiecujących technologii w leczeniu wielu nowotworów oraz innych chorób hiperproliferacyjnych. Technologia GLG Pharma jest chroniona przez sześć amerykańskich patentów oraz dwa międzynarodowe. Od 2015 r. GLG Pharma S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews), #GLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości