XTB wprowadza do oferty 76 nowych ETF-ów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 gru 2018, 10:12

XTB wprowadza do oferty 76 nowych ETF-ów

Dom Maklerski X-Trade Brokers, jeden z globalnych liderów w inwestycjach online, rozszerza ofertę o 76 nowych ETF-ów (exchange traded fund) notowanych w Unii Europejskiej. Tym samym inwestorzy zainteresowani ekspozycją na rynki zagraniczne mają już dostęp do 151 instrumentów tego typu. Wśród nowych pozycji znajdą się m.in. ETF-y na surowce: srebro oraz pallad.

Rozszerzenie naszej oferty to reakcja na zmieniające się preferencje inwestorów, wśród których rosnącym zainteresowaniem cieszą się akcje zagraniczne i właśnie ETF-y. Naszym celem jest dostarczenie klientom zróżnicowanego wachlarza opcji inwestycyjnych, przy jednoczesnym komforcie zarządzania zdywersyfikowanym portfelem na jednej platformie. Analizujemy kolejne możliwości rozszerzenia oferty, które zaowocują nowymi produktami w 2019 roku

mówi Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers.

Inwestorzy coraz chętniej lokują swój kapitał przy pomocy ETF-ów. Jak podaje serwis Statista.com, ogólnoświatowa wartość aktywów w ETF notowanych na wszystkich giełdach oscyluje obecnie na poziomie 4,6 biliona dolarów. Dla porównania, w 2003 roku były to zaledwie 204 miliardy USD. Odpowiadając na ten trend, XTB rozszerzyło swoją ofertę, wprowadzając do niej 76 nowych pozycji.

Atrakcyjność ETF-ów wiąże się przede wszystkim z możliwością ekspozycji na wiele rynków oraz branż, bez konieczności wyboru konkretnych spółek. Niewątpliwą przewagą, w porównaniu z tradycyjnymi funduszami, są niskie koszty inwestowania, opłaty za zarządzanie są nawet kilkukrotnie niższe niż w tradycyjnych TFI. ETF to instrument zarządzany pasywnie, śledzący indeks, tym samym opłaty za zarządzanie nim wynoszą ułamek procenta. Pozwala na dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, a do rozpoczęcia inwestowania wystarczą niewielkie kwoty.

Obecnie największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się ETF-y na indeksy giełdowe. Preferowane są te, bazujące na indeksach akcji z obszaru Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych np. S&P500, DAX czy Nasdaq. Dostrzegamy też zainteresowanie ETF-ami na złoto. Nowością w naszej ofercie jest ETF na srebro, którego cena jest teraz rekordowo niska, oraz na pallad, którego cena po raz pierwszy od 16. lat jest wyższa niż złota

komentuje Filip Kaczmarzyk, członek zarządu ds. tradingu, X-Trade Brokers.

Platforma XTB to „one-stop-shop”, umożliwia transakcje walutowe oraz kryptowalutowe, zakup indeksów, surowców, akcji, a także ETF-ów.

O X-Trade Brokers

Dom Maklerski X-Trade Brokers to jeden z globalnych liderów w inwestycjach online, spółka notowana na GPW. Działa od 2005 roku i jest jednym z największych brokerów FX & CFD na świecie, obecnym
w kilkunastu krajach m.in. Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech czy Francji. XTB to kompletna firma inwestycyjna, tzw. „one-stop-shop”, gdzie klient znajdzie zróżnicowaną ofertę. Znajduje się w niej obecnie ponad 1900 akcji i blisko 80 funduszy ETF z 15 największych światowych giełd takich jak GPW, EURONEXT czy NYSE. Działalność XTB jest regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego i FCA. Zdobywca nagrody „Najlepsza Platforma Inwestycyjna 2016” nadanej przez Online Personal Wealth Awards.

Źródło: Spółka, #XTB

Ostatnie wiadomości