MCI sfinalizował inwestycję w IAI przez objęcie 51% spółki kontrolującej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 gru 2018, 09:29

MCI sfinalizował inwestycję w IAI przez objęcie 51% spółki kontrolującej

Fundusz MCI.EuroVentures (MCI.EV) sfinalizował inwestycję w IAI poprzez objęcie 51% udziałów w spółce IdoSell kontrolującej 100% akcji IAI, podano w komunikacie.

"Cieszę się, że udało się nam sfinalizować transakcję, o podpisaniu której informowaliśmy w październiku. Jesteśmy pod wrażaniem pracy wykonanej dotychczas przez założycieli, dlatego też wspólnie zdecydowaliśmy, że będą kontynuowali swoją misję w zarządzie. Mimo ich kilkumiesięcznego zaangażowania w realizację transakcji, spółka utrzymuje dynamiczny wzrost przychodów, co potwierdza naszą decyzję inwestycyjną. Przed nami okres wytężonej pracy w celu budowy wartości i utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu. Od strony funduszu, dołożymy wszelkich starań, aby IAI stało się regionalnym championem gospodarki cyfrowej" - powiedział Łukasz Wierdak, Partner Inwestycyjny w MCI, odpowiedzialny za inwestycję, cytowany w komunikacie.

IAI oferuje obecnie dwa rozwiązania: IdoSell Shop oraz IdoSell Booking. Rozwiązanie IdoSell Shop (dawniej IAI-Shop.com) pozwala na stworzenie dedykowanego sklepu lub hurtowni internetowej. Narzędzie IdoSell Booking dedykowane jest właścicielom obiektów noclegowych i pozwala hotelom, pensjonatom, a także właścicielom mieszkań na wynajem krótkoterminowy, sprofesjonalizować obsługę swojej działalności i dotrzeć do szerszej bazy potencjalnych klientów. 

Po transakcji 51% udziałów w IdoSell będzie w posiadaniu MCI.EV; Paweł Fornalski posiadać będzie 35% udziałów oraz Sebastian Muliński 14% udziałów. 

W ramach transakcji, akcje spółki IAI zostaną wycofane z obrotu giełdowego NewConnect.

Pierwsza umowa pomiędzy stronami została zawarta w połowie października bieżącego roku.

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital SA jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 r.

(ISBnews), #MCI, #IAI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości