Dekpol ma umowę sprzedaży nieruchomości w Swarożynie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 gru 2018, 08:53

Dekpol ma umowę sprzedaży nieruchomości w Swarożynie

Dekpol (sprzedający) zawarł z HE 7R Pomorskie 1 (kupujący) umowę sprzedaży nieruchomości w Swarożynie o łącznej powierzchni około 8,8 ha wraz z prawami do dokumentacji projektowej i wybudowanym na nieruchomości budynkiem magazynowo-produkcyjnym, podała spółka.

"Łączna cena sprzedaży netto wyniosła ok. 8% przychodów grupy kapitałowej Dekpol za 2017 rok, w tym ok. 7% wartości umowy stanowi wartość nakładów poniesionych dotychczas przez spółkę tytułem realizacji II etapu inwestycji na nieruchomości. Przedmiot umowy sprzedaży zostanie wydany kupującemu w dniu 31 grudnia 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka przypomina, iż nabycie nieruchomości przez kupującego stanowiło warunek zawieszający umowy o generalne wykonawstwo dodatkowego obiektu magazynowo-biurowego na nieruchomości (etap II). W związku z zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości, o której mowa w niniejszym raporcie, umowa o generalne wykonawstwo etapu II inwestycji weszła w życie. Termin zakończenia realizacji inwestycji został ustalony na dzień 15 kwietnia 2019 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Dekpolu sięgnęły 578,99 mln zł w 2017 r. wobec 258,71 mln zł rok wcześniej.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. Dekpol miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów. 

(ISBnews), #DEK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości