Prime Car Management uważa cenę w wezwaniu PKO Leasing za nieodpowiadającą wartości godziwej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 gru 2018, 08:46

Prime Car Management uważa cenę w wezwaniu PKO Leasing za nieodpowiadającą wartości godziwej

Zarząd Prime Car Management (PCM) uważa cenę w wezwaniu PKO Leasing za nieodpowiadającą wartości godziwej spółki, podała spółka.

"Zarząd zwraca również uwagę, że w dniu 28 grudnia 2018 r. Hitachi Capital Polska sp. z o.o. ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po cenie wyższej niż ogłoszona w wezwaniu" - czytamy w stanowisku zarządu.

Na początku listopada PKO Leasing ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez PCM, tj. na 11 908 840 akcji, po cenie 11,38 zł za sztukę. Pod koniec tego samego miesiąca Hitachi Capital Polska ogłosiło wezwanie do sprzedaży 11 908 840 akcji PCM po 12,09 zł za walor.

"Zarząd również przypomina o podjęciu w dniu 26 września 2018 r. przez zarząd spółki decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej mający na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu grupy kapitałowej, którym jest wzrost jej wartości z perspektywy akcjonariuszy emitenta poprzez zbudowanie wiodącej pozycji rynkowej w Polsce w obszarze finansowania i serwisowania samochodów, wykorzystując do tego wzrost organiczny lub akwizycje" - czytamy dalej w stanowisku.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

(ISBnews), #PCM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości