Fundusz MCI sfinalizował transakcję sprzedaży Dotpay/eCard na rzecz Nets | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sty 2019, 09:03

Fundusz MCI sfinalizował transakcję sprzedaży Dotpay/eCard na rzecz Nets

Fundusz MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wyodrębnionym subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0. zawarł z Nets Denmark A/S z siedzibą w Danii umowę przyrzeczoną sprzedaży wszystkich posiadanych 754 udziałów (stanowiących 75,4% udziałów w kapitale zakładowym) spółki Dotcard, poinformował MCI Capital.

"Spółka posiada 18 912 180 udziałów w kapitale zakładowym eCard stanowiących 100% udziałów w kapitale zakładowym eCard. eCard posiada 4 000 udziałów w kapitale zakładowym Dotpay spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stanowiących 100% udziałów w kapitale zakładowym Dotpay. Zgodnie z umową, cena sprzedaży udziałów wyniosła 263,5 mln zł. Po potrąceniu wszystkich opłat transakcyjnych powiązanych ze zbyciem udziałów oraz po dokonaniu innych rozliczeń związanych z transakcją wpływ środków na rachunek MCI EV wyniósł 254,8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

MCI pośrednio posiada 96,22% certyfikatów inwestycyjnych w MCI EV, podano także.

"Dzięki przejęciu Dotpay/eCard rozszerzamy naszą obecność w Europie i uzyskujemy dostęp do nowych możliwości w Polsce, która jest rynkiem szybko rozwijającym się, szczególnie w obszarze handlu elektronicznego. Naszym celem jest kontynuacja i wzmocnienie silnej pozycji, jaką zdobył  Dotpay/eCard w ostatnich latach - zarówno poprzez inwestycje w rozwój organiczny, jak i poprzez dalszą konsolidację" - powiedział CEO firmy Nets Bo Nilsson, cytowany w osobnym komunikacie. 

Prezesem spółki pozostanie Andrzej Budzik, a marki Dotpay i eCard pozostaną na polskim rynku. Dotychczasowa oferta produktowa Nets i Dotpay/eCard gwarantuje strategiczne dopasowanie obu podmiotów. Firmy będą korzystać z większej skali działalności i synergii dzięki wspólnym innowacjom, podano także.

"Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy i dalsze wzmacnianie oferty usług dla naszych merchantów. W ramach grupy Nets przyśpieszymy wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych rozwiązań, podkreślając dodatkowo naszą ambicję bycia liderem innowacji" - powiedział prezes Dotpay/eCard Andrzej Budzik, cytowany w komunikacie.

Dotpay/eCard zatrudnia około 80 osób. W 2017 roku odnotował dochody brutto w wysokości ponad 12 mln euro, podano także.

"Dla MCI inwestycja okazała się wielkim sukcesem, generując wyniki na poziomie 3.0 CoC i niemal 40% IRR w okresie inwestycyjnym trwającym trzy lata. Nieustannie poszukujemy dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru digital economy. Szczególne podziękowanie należy się Zarządowi za owocną współpracę. Jednocześnie życzę Dotpay/eCard i Nets wielu sukcesów w przyszłości" - dodał Investment Partner w MCI Łukasz Wierdak, cytowany w komunikacie.

Dotpay oraz eCard to krajowe instytucje płatnicze, które łącząc ofertę licencjonowanego agenta rozliczeniowego z integratorem usług płatniczych tworzą jednego z liderów polskiego rynku e-płatności, ofertując kupującym kompleksową obsługę płatności dostosowaną do najbardziej wymagających modeli biznesowych w modelu omni-channel (online i offline).

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital SA jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 r.

(ISBnews) #MCI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości