GTC zrefinansowało trzy projekty biurowe kwotą łącznie 94,6 mln euro | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sty 2019, 10:43

GTC zrefinansowało trzy projekty biurowe kwotą łącznie 94,6 mln euro

GTC podpisało umowy refinansowania na łączną kwotę 94,6 mln euro dla trzech budynków biurowych - GTC White House w Budapeszcie, FortyOne w Belgradzie i Artico w Warszawie, podała spółka. Nowe umowy znacznie poprawiają profil zapadalności długu i amortyzacji kredytów spółki, jednocześnie pozwalając na znaczne oszczędności sięgające prawie 1 mln euro rocznie, podkreślono.

"Nowe umowy kredytowe wygenerują ponad 50 mln euro wolnych przepływów pieniężnych, co dodatkowo wzmocni naszą silną pozycję finansową i otworzy nas na nowe możliwości w 2019 r. Poprawa profilu zapadalności długu oraz amortyzacji kredytów i kosztów odsetek wspiera wzrost FFO. Doceniamy zaufanie, jakim banki darzą nas i nasze projekty" – powiedział dyrektor finansowy Erez Boniel, cytowany w komunikacie.

Projekt GTC White House otrzymał kredyt w wysokości 40 mln euro. Umowa na identyczną kwotę została podpisana przez GTC dla projektu FortyOne. Ponadto Artico, projekt biurowy zlokalizowany w biznesowej części Warszawy, uzyskał finansowanie w wysokości 14,6 mln euro, podano także.

"Kolejnym sukcesem GTC na koniec 2018 r. było uzyskanie pozwolenia na budowę City Rose Park w Bukareszcie. City Rose Park będzie nowym, wysokiej klasy kompleksem biurowym w północnej części Bukaresztu, położonym w dogodnej lokalizacji przy Expoziţiei Boulevard, z łatwym dostępem do obiektów biznesowych i rekreacyjnych pogrupowanych wokół parku Herăstrău i dwóch głównych centrów biurowych - Píaţa Victoriei i Piaţa Presei Libere. City Rose Park przywita swoich najemców rozbudowanymi zielonymi obszarami wokół centralnego ogrodu różanego. Znaczna część parku i placu zapewni najemcom komfortowy pobyt na świeżym powietrzu przez wszystkie pory roku" - czytamy dalej.

Dodatkowo GTC osiągnęło poziom najmu na poziomie 60% dla budynku A należącego do inwestycji Matrix zlokalizowanej w stolicy Chorwacji. Budynek Matrix A w Zagrzebiu został wynajęty przez firmę Spaces (Regus), która wraz z wcześniejszymi umowami podpisanymi z L'Oreal i VeniTure zwieksza poziom najmu w tym nowoczesnym projekcie biurowym.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałych wyników działań naszego zespołu, tym bardziej że ostatnie dni 2018 roku nie zatrzymały naszej aktywności. Podpisaliśmy niezwykle ważne i znaczące umowy oraz otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, co przyspieszy nasz dalszy rozwój w 2019 roku" - podsumował prezes Thomas Kurzmann.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews), #GTC

Ostatnie wiadomości