Cherrypick Games coraz bliżej rynku głównego GPW. Spółka złożyła Prospekt Emisyjny do KNFu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sty 2019, 22:19

Cherrypick Games coraz bliżej rynku głównego GPW. Spółka złożyła Prospekt Emisyjny do KNFu

Producent gier Cherrypick Games złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zatwierdzenie Prospektu Emisyjnego, w związku z zamiarem przeniesienia notowań z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Dokument nie zakłada emisji przy zmianie rynku notowań. Wprowadzającym akcje spółki jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, a doradcą prawnym kancelaria K&L Gates.

- Od dawna nasze miejsce widzimy na rynku głównym wśród liderów polskiego gamingu i dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej tam się znaleźć, to naturalny etap rozwoju spółki. Dzięki temu zyskamy dostęp do szerokiej bazy inwestorów, którzy nie interesują się rynkiem NewConnect, co da nam możliwość rozwoju na jeszcze większą skalę. – informuje Marcin Kwaśnica.

W listopadzie premierę miała najważniejsza produkcja studia – My Beaty Spa: Stars&Stories. Gra spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy. Dzięki promocji od Appla i Googla, już w pierwszej dobie po globalnej premierze, zajmowała wysokie, często pierwsze miejsca w rankingu najpopularniejszych gier, m.in. w USA, Kanadzie, Rosji, Anglii, czy Chinach. Obecnie dzienne przychody jakie generuje tytuł wynoszą kilka tysięcy dolarów, mimo braku nakładów na marketing na pozyskiwanie graczy, który jest procesem zamierzonym i kontrolowanym przez spółkę. Cherrypick Games rozpocznie pozyskiwanie użytkowników po wprowadzeniu dużej aktualizacji do gry, planowanej na przełomie stycznia i lutego.  - Liczymy, że już w najbliższych miesiącach, po wprowadzeniu updatu do gry, zarówno przychody jak i zyski z tytułu przewyższą te osiągane przez My Hospital w analogicznym okresie. Cykl życia naszych gier trwa kilka lat – co wynika ze specyfiki rynku free-to-play. Tytuł od moment premiery jest rozwijany i wzbogacany na bieżąco o nowe aktualizacje i atrakcje dla gracza. Dopiero gdy zdecydujemy o aktywnym pozyskiwaniu użytkownika można mówić o właściwej premierze tytułu. Ten proces rozpoczniemy zaraz po wprowadzeniu aktualizacji. Dużym plusem jest fakt, że obecnie pozyskanie gracza kosztuje nas znacznie mniej niż w przypadku My Hospital na tym etapie. Liczymy, że dzięki temu dzienne przychody z gry wzrosną kilkukrotnie. – dodaje prezes Cherrypick Games.

W pierwszym kwartale 2019 roku Studio szykuje premierę Crime Stories – gry z gatunku visual novel, który zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowniczek urządzeń mobilnych. Wkrótce rozpocznie także pracę nad grą My Pet Vet.

Cherrypick Games zadebiutowało na NewConnect w listopadzie 2017 roku. Wcześniej, w ramach Oferty Publicznej, spółka pozyskał 6,21 mln zł na dalszy rozwój. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów zapisy w transzy detalicznej zostały zredukowane o 91,079 proc. Obecna kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie 100 mln zł.

Cherrypick Games zadebiutuje na GPW niezwłocznie po zatwierdzeniu Prospektu Emisyjnego.

Źródło: #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości