QuarticOn: sztuczna inteligencja zadebiutowała na New Connect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 sty 2019, 16:15

QuarticOn: sztuczna inteligencja zadebiutowała na New Connect

  • QuarticOn specjalizuje się w AI, sprzedaje m.in. systemy wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży w internecie.
  • Niemal 8 mln – tyle niedawno zainwestował w spółkę niemiecki fundusz Acatis. Pozyskane środki finansują m.in. na ekspansję na nowe rynki.
  • QuarticOn, jako lider wśród technologii AI do personalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zadebiutował dziś na NewConnect, jednak w planach ma już przenosiny na główny parkiet GPW.

QuarticOn (giełdowy symbol QON) to rosnąca i dochodowa spółka technologiczna, twórca opartych na sztucznej inteligencji systemów wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży oraz marketingu internetowego. QuarticON, debiutując dziś na NewConnect, stał się jedną z nielicznych spółek budujących AI w Polsce a dostępnych dla inwestorów giełdowych. Przy czym spółka już ma w swoim akcjonariacie mocne akcenty: w ubiegłym roku QuarticOn pozyskał prawie 8 mln PLN od niemieckiego inwestora – funduszu Acatis.

– AI, czyli sztuczna inteligencja, to jedno z kluczowych pól naszego zainteresowania. Doskonale rozumiemy przyszłość, potencjał i zalety takiego podejścia do technologii. Od kilku kwartałów sami finansujemy przecież fundusze, w których decyzje inwestycyjne podejmuje AI – przyznaje Hendrik Leber, zarządzający Acatis Investment, którego prestiżowy Finanzen Verlag, uhonorował tytułem „Zarządzającego Roku 2017 r.”.

Acatis w zeszłym roku wycenił spółkę na 80 mln PLN, a popularność systemów QuarticOn ciągle rośnie. Rok do roku spółki przychody rosną w tempie bliskim 40 proc. a w czasie szczytów sprzedażowych miesięczne przychody QuarticOn oscylują już wokół 0,5 mln zł. Wg danych Datanyze, w Polsce QuarticOn ma ponad 41 proc. udziału w rynku, jest także dominującym dostawcą rozwiązań do personalizacji i rekomendacji wśród naszych sąsiadów.

– Niezmiennie jesteśmy liderem w Europie Środkowej, naszych rozwiązań używa coraz więcej firm sprzedających w internecie. Nasze systemy wykorzystywane są m.in. w Czechach i Słowacji, Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, a nawet Arabii Saudyjskiej. Teraz próbujemy rozgościć się na dobre, na największej Europejskiej wyspie – Wielkiej Brytanii i pozyskujemy coraz więcej klientów i notujemy ponadprzeciętne wzrosty – podkreślał podczas debiutu Paweł Wyborski, prezes i założyciel spółki.

QuarticON skutecznie wykorzystuje technologię opartą o AI do wsparcia sprzedaży w sklepach internetowych, skokowo poprawiając ich konkurencyjność.

– Jakie są efekty pracy naszej sztucznej inteligencji? Średni wzrost sprzedaży wspartej silnikami rekomendacji QuarticOn np. w takich e-sklepach jak Leroy Merlin, Black Red White, Tous, Yves Rocher i Euronics to nawet 25 proc. A to oznacza potężne wzrosty w realiach konkurencyjnego rynku e-commerce. Obecnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami automatycznie podnoszących sprzedaż a oferowanymi w modelu SaaS. To m.in. email marketing automation, oparty o AI i personalizację rekomendacji – komentuje Wyborski.

QuarticOn działa przy tym na niemal dziewiczym rynku: wedle analiz aż 95 proc. firm w Europie wciąż nie używa zautomatyzowanych narzędzi AI do obsługi swojego kanału e-commerce. Tymczasem e-commerce stał się nawykiem setek milionów Europejczyków, także Polaków. Udział zakupów online w całości handlu detalicznego w Polsce bliski jest poziomowi e-handlu m.in. w Niemczech. Według analiz, bardzo dobre perspektywy ma przed sobą cały europejski e-commerce: w rozwiniętych krajach Europy w najbliższych latach będzie on rósł w tempie od 10 do 15 proc. rocznie, a w krajach rozwijających się o ponad 15 proc. (dane Ecommerce Foundation).

– Rynek europejski jest jednym z najlepszych rynków handlu internetowego na świecie, do tego ciągle się rozwija. Do tego nasze marże na rynkach zagranicznych są wyższe niż w Polsce – tłumaczy prezes QuarticOn.

O spółce:

QuarticOn to firma technologiczna, rozwijająca produkty w formule oprogramowanie jako usługa (SaaS). Oprogramowanie to oparte jest na chmurze obliczeniowej, dostarczającej rozwiązania dla firm z rynku e-commerce. Technologia QuarticOn wykorzystuje rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, big data i systemów real-time. Misją spółki jest budowanie inteligentnych i autonomicznych aplikacji, wspierających pracę menadżerów serwisów e-commerce a wykorzystujących AI zasilaną danymi, pozyskiwanymi ze stron internetowych klientów. Technologia QuarticOn oferowana jednocześnie w formule SaaS i chmurze będzie pozwalała na łatwe i automatyczne wdrożenie gdziekolwiek na świecie. Już teraz rozwiązania QuarticOn są wykorzystywane przez setki e-sklepów i serwisów internetowych z kilku kontynentów m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech, Arabii Saudyjskiej, Estonii, Polski, Węgier oraz Litwy.

Źródło: Spółka, #QON

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości