Jaguar Land Rover potwierdza chęć przedłużenia współpracy z dilerami British Automotive Holding | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sty 2019, 09:05

Jaguar Land Rover potwierdza chęć przedłużenia współpracy z dilerami British Automotive Holding

Spółki dilerskie Grupy BAH otrzymały od Jaguar Land Rover listy intencyjne potwierdzające wolę dalszej współpracy po zakończeniu umowy importerskiej w 2020 r.

Spółki dilerskie zależne od BAH S.A. dostały od Jaguar Land Rover Deutschland – firmy będącej centralą koncernu JLR na Europę – deklarację kontynuacji współpracy po 1 sierpnia 2020 r., kiedy to koncern JLR rozpocznie bezpośrednią sprzedaż importerską na terenie Polski. Intencja współpracy dotyczy Spółek już prowadzących działalność operacyjną jak również Spółki Projekt 07, która odpowiada za powstanie nowego salonu Grupy BAH w Warszawie, przy ul. Puławskiej.

- W naszej ocenie informacja ta jasno wskazuje na intencje JLR dotyczące polskiego rynku. Nasze salony odpowiadające za około połowę sprzedaży aut JLR w Polsce dostają zielone światło, aby kontynuować dynamiczny rozwój w nowej rzeczywistości biznesowej. Ich mocna pozycja rynkowa sprawia, że mogą być silnym partnerem dla importera, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i o usługi serwisowe – komentuje Arkadiusz Rutkowski, prezes zarządu spółek dilerskich Grupy BAH.

– Motywuje nas to do dalszej intensywnej pracy nad dostosowaniem należących do nas salonów to sprawnego i efektywnego działania jako grupa już stricte dilerska – dodaje Arkadiusz Rutkowski.

Otrzymane listy intencyjne określają jednocześnie wstępne warunki, jakie w celu zawarcia umów, powinny zostać spełnione, w tym m.in. przeprowadzenie przez JLR audytu finansowego spółek dilerskich BAH przed zawarciem umowy dilerskiej, oraz udzielenie gwarancji bankowej, akredytywy stand-by lub ubezpieczenia należności.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

Źródło: Spółka, #BAH

Ostatnie wiadomości